Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem értem ezt az egészet! Ha...

Nem értem ezt az egészet! Ha érti valaki hogy van, segítene?

Figyelt kérdés
Jan.4-től táppénzen vagyok.Arra a hónapra ugye (15nap)betegszabadságot kaptam,így végülis febr.-tól vagyok táppénzen.2hónapot dolgoztam ezen a munkahelyen,és utána kérdeztem pár helyen,hogy mennyi táppénz jár nekem,azt mondták annyi táppénz jár,amennyit dolgoztam,szóval 2hónapot dolgoztam,így 2hónap jár.Nincs meg a 1vagy2év bedolgozottam.Így úgy voltam vele,meg a cég könyvelője is azt mondta hogy márc.31.-ig jár a táppénz.Erre tegnap telefonál,hogy küldjem folyamatosan a táppénzes papírokat,mert aug.-ig(szülésig) kitart a táppénz,mert 216napom van meg.Kérdem tőle hogy ez hogy lehet?Azt mondta,hogy az is beleszámít,hogy az elmúlt 1-2évben mennyit dolgoztam,és ha munkanélkülin voltam,az is beleszámít.Voltam munkanélkülin is,dolgoztam is,de folyamatos 1évem nekem sehol se volt,1hely volt ahol 9hónapot dolgoztam,de ez 2007-ben volt,ami ugye már nem számít bele,mivel az már az elmúlt 3év.2008-ban 1-2hónapot dolgoztam,utána munkanélkülin voltam onnan pedig szoc.segélyre vettek át.Szóval nem értem ezt az egészet akkor hogy számolták.Tudja valaki?Tényleg beleszámítanak ezek,a munkanélküli is?Nekem ez csak jó ha szülésig kapok táppénzt,(mondjuk nagyon kevés,35ezer ft)csak nem értem hogy,mikor azt mondták csak 2hónap jár,mert annyit dolgoztam itt.De csak tudják nem?Könyvelők.Csak nem szeretnék ráfaragni,nehogy 1szer vissza kelljen fizetni visszamenőleg nemtudom hány havi táppénzt miattuk...Szerintetek hogy van ez akkor?Vagy hol tudnék utánaérdeklődni ennek,vagy kitől?Mert ezek ennyit mondtak.TB-be megtudják mondani hogy van ez?Köszönöm ha tud valaki valami okosat mondani!(22h)
2010. ápr. 13. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Hívd fel az OEP-et (www.oep.hu- van tel.szám), ott utána tudnak nézni, hogy meddig, mennyi táppénzt kapsz, és mi alapján. Szerintem az a biztos, amit ott mondanak.
2010. ápr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igaza van a könyvelődnek, nyugodtan küldd a táppénzes papírokat.
2010. ápr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha az egyes juttatások között nem volt 30 napnál több szünet, akkor folyamatos a biztosítotti viszony. Úgy számold, hogy pl. az álláskeresési járadék is biztosítotti időnek számít, és számolj utána, az elmúlt évben mennyi volt így a napod. Pl. januárban 16 nap, februárban 20, márciusban 19, stb,stb. Ha nincs közte 30 nap, akkor számold egybe, ha van közte, akkor is össze kell adni, de akkor az összegébe nem fog beleszámítani a 30 nap előtti időszak jövedelme.
2010. ápr. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én úgy tudom hogy 180nap biztosítás kell ahoz hogy kapjál tápénzt,mert ez alapján számolják ki!szóval ha neked előzőleg volt munkahelyed,és kaptál munkanélkülit is akkor az is beleszámít a 180 napba!Majd a tgyst is ez alapján fogják kiszámolni aszt hiszem!De gyeded az irtó kevés lessz,mert akkor majd csak azt a 15 nap tápénzt fogják jövedelemként elszámolni!Én három évet dolgoztam elötte folyamatosan,majd tavalyelött terhes lettem Decemberben,és én is ugy kezdtem az évet hogy táppénz és csak azt a tizenöt napot számolták be a gyedemben!Most jól megszívtam ezzel mert a táppénzem szülésig 76-80körül volt!A tgysom ugyan ugy 70-80 között!!MOst lejárt a tgys és gyeded kapok ami csak 46ezer adójóváírással együtt!!Nagy kitolás ez velünk anyukákkal az oep részéről,mert igy semmivel sem kapunk többet mint az aki az állami gyest kapja!!Sőt még jobban is jár mert elmehet mellete dolgozni,de én gyed mellet nem mehetek!!Kérdeztem a cégem hogy visszamennék dolgozni a párom meg elmenne gyedre!A válasz nem kellek most visssza nincs hely!Ezért ügyeltem rá hogy munkahelyről menjek gyedre??!!Most veszélybe került a megélhetésünk és a lakhatásunk is!Most eltértem egy kicsit a kérdésedtől de remélem tudtam segíteni!!Egy 27éves 7hónapos kisfiú anyukája!
2010. ápr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek,akkor felhívom majd az oep-et,az a tuti,remélem érthetően elmagyarázzák,nem úgy mint a cég könyvelője.
2010. ápr. 13. 10:39
 6/9 A kérdező kommentje:
volt munkahelyem előtte,de csak pár hónapig,így munkanélkülin voltam.Gyedet meg ezeket én nem is számoltam,mármint hogy én azt úgyse kapok,csak gyest.De most már nemtudom hogy van akkor,ezért majd felhívom az oepet.
2010. ápr. 13. 10:42
 7/9 anonim ***** válasza:

A helyzet a következő: valóban annyi ideig jár táppénz, amennyi ideig kaptál egészségügyi hozzájárulást megalapozó jövedelmet. AZ elmúlt évben (illetve a táppénz jogosultságot megelőzően) neked folyamatosan volt olyan bevételed, ami beszámít a biztosított idődbe, így megalapozza a táppénzt. A táppénzt valóban 180 nap jövedelemből számítják átlagban, ha nem volt két év folyamatos munkaviszonyod, attól még jár a táppénz, de a 60% helyett csak 50% a mértéke. Ha a könyvelők kiszámolták neked jövedelem alapján a jogosulti napokat, nyugodtan hihetsz nekik. Nem tudom, mikor mennyi ideig kaptál bért, álláskeresésit, stb. de az alapján, amit leírtál, szerintem is megvan legalább fél-háromnegyed év táppénz jogosultságod.

A gyed-et valóban a jövedelem alapján számolják, ahogy az utolsó írta, de ha nincsen csak 15 bérezett (amiből egészségbiztosítási járulékot vonnak) napod - betegszabid, akkor az fogja megalapozni a gyed-et. Sajnálom az előttem válaszolót, jó lett volna kérdeznie korábban, mert ha csak két hetet dolgozik januárban, és utána kapja a betegszabit, már sokkal több lenne a gyed-e:(

Szóval küldd a papírokat, és nyugi, biztosan több táppénzre vagy jogosult, mint két hónap, hiszen két hónapja ennél a cégnél dolgozol, de volt korábban egy csomó idő,a mi szintén jogosulttá tesz táppénzre.

ҝ

2010. ápr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, és ha megírod, mikor mit, és mennyi ideig kaptál 2008-ban és 2009-ben, nagyon szívesen kiszámolom neked, hogy jogosult leszel-e gyedre.

ҝ

2010. ápr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
jajj nagyon szépen köszönöm kedves utolsó,megkeresem a papírokat,és leírom,csak most van egy kis dolgom,de később leírom,és köszönöm ha segítessz!
2010. ápr. 13. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!