Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én azt hittem,hogy bemegyek...

Én azt hittem,hogy bemegyek megszületik a baba és én egyböl a párom nevét adom a babának.most olvastam,hogy nem igy van uristen akkor hogyan van ez az egész?Akkor most én nem értem ezt az egészet?

Figyelt kérdés
én elváltam.de van egy boldog kapcsolatom.most vagyok a páromtol 18-hetes terhes.Én azt hittem,hogy bemegyek megszületik a baba és én egyböl a párom nevét adom a babának.most olvastam,hogy nem igy van uristen akkor hogyan van ez az egész???
2009. jan. 6. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Apasági nyilatkozatot kell tennie a párodnak. Együtt bementek az Önkormányzatra és a gyámügynél kell kérni ( legalábbis nálunk így volt). Megkapjátok a papírt és beviszed a kórházba mikor szülni mentek.

Boldog babavárást:)

2009. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépe a választ jó tudni!
2009. jan. 6. 13:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

A magyar jog szerint csak a férjnek van joga azonnal automatikusan a nevére venni a gyermeket, kérdés nélkül.

Hülye példa, de ha 4gyerekedből csak egy lenne a férjedé, a többit összehoztad, akkor is a férjed nevét kapnák születésnél...

Rosszabb esetben ha még nem váltál volna el, akkor is a férjed nevét kapná születés után...

Az élettársnak alkalmi huncutpartnernek el kell ismernie a gyermeket, mint sajátját.

Önkormányzatnál kell megtenni a nyilatkozatot. [link]

2009. jan. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a védőnő adja ide a szükséges papírokat, amit be kell vinni az önkormányzathoz majd.

Egy érdekesség: egyik ismerősőmnek a nővére ikreket várt a párjától. Szintén apasági nyilatkozatot kellett kitölteniük, de kettőt, mivel két baba lesz. Ott álltak értetlenül, mert csak egy apasági nyilatkozatuk volt. Az egyik babát csak később vehette az apa a nevére amikor bemutatták a másik nyilatkozatot is. Nem akarták elhinni, hogy ilyen lehetséges.

Szóval nem egyszerű dolog ez. Nekünk is lassan ki kell tölteni a nyilatkozatot.


35 hetes pocis

2009. jan. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor szültem a szobatársam hasonló szituban volt,kellett neki apasági nyilatkozat meg a válóperéről valami birósági papír.különben a volt férje nevére vették volna a babát.
2009. jan. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nőgyógyász adott egy orvosi igazolást a terhességem fennállásáról, s ezzel kell mennünk a Gyámügyre, ahol majd az apasági nyilatkozatot a páromnak meg kell tennie. Szóval első lépésként a dokitól kérj orvosi igazolást, mert pocak ide vagy oda, nem fogják elhinni, hogy terhes vagy. :)))
2009. jan. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!