Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jóslófájás? Mihez hasonlít?

Jóslófájás? Mihez hasonlít?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy milyen érzés...inkább görcsös vagy szúró fájdalom? Olvastam, hogy kisugároz derékba is, ez minden esetben így van vagy lehet, hogy csak a hasam fájna? Többször is jelentkezhet vagy előfordul,hogy egy nap csak egyszer? Köszönöm a válaszokat előre is.

35+5hkm



2016. jún. 22. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Többször is előfordulhat naponta. Nekem olyan, mint a menstruációs görcsök. Néha nagyon erős, egyszer már majdnem indultunk is a kórházba, hogy korababa lesz, de magnéziumra és meleg fürdőre elmúlt. Pedig szabályosan 5 percenként jöttek a "fájások", és 20-30 mp-ig tartottak.

32hkm

2016. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én előbb éreztem először ilyet,de ez inkább szúró fájdalom volt (lehet csak rosszul feküdt éppen). Nem tudtam lehet-e jósló :)
2016. jún. 22. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem a jósló, sem a szülési fájás nem "szúr".


A jósló tulképp olyan, mint a rendes fájás, csak időtartamában és intenzitásában más (rövidebb és gyengébb).

Bár az, hogy kinek mi számít gyengének, az elég relatív.

Én a jóslók mellett mindig tudtam rendesen kommunikálni, és jól irányítani a gondolataimat/cselekedeteimet, míg a szülés fájásoknál már segítségre volt szükségem.


Bármennyiszer előfordulhat a jósló, előző jól leírta, 20-30 mp-ig tartanak max. lehetnek rendszeresek, de elmúlnak egy idő után, meleg vízre, vagy helyzetváltozásra. (Akár órákig is tarthat)

Ha beindul a szülés, semmire nem múlnak és inkább erősödnek, sűrűsödnek.


Az érzés. A has aljából indul ki egy erős méhösszehúzódás, és végül az egész has bekeményedik, nem csak alul, hanem mindenhol. Fájni vagy fáj, vagy nem, olyasmi érzés, mintha egy vákuummal beszippantották volna, és ránézésre sem gömbölyű a has, hanem inkább egy koskára hasonít (mindig azt mondom, hogy "kockahas"), és a gyerek ki is rajzolódik valamennyire. (A popsija, ha fejvégű).

Görcsnek nem mondanám.


Nálam a derékfájás sokszor nem kapcsolódott a jóslókhoz (a szülésihez már igen), van, hogy egyszerűen csak tágulnak már a csontok pár héttel a szülés előtt is akár, és az eredményez erős derékfájást, akár órákra is.

De olvastam olyat is, akinek a jóslókkal párhuzamosan fájt.

2016. jún. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ,hogy ilyen részletesen leírtad. Sokat segít. Ez akkor biztosan nem jósló volt, valami más lehetett :)
2016. jún. 22. 22:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már sok féle furcsa érzet van odabentről, ne izgulj, normális bármilyen nyilallás pl. combtőbe, hogy úgy érzed összecsuklik a lábad.

Ha szúró fájdalmat érzel, akkor inkább valamelyik belső szervedre "támadott" a baba, van ilyen, ha egy pillanatig tart, nem kell vele foglalkozni.

Ezek már nem a "kényelmes hetek".


Hajrá a finisre! :)

2016. jún. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást :) hát igen, kényelmesen már egy ideje nem éreztem magam, de egy hónap az már nem olyan sok idő talán :)
2016. jún. 22. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!