Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Balatonra készülünk 11 hetes...

Balatonra készülünk 11 hetes vagyok, szerintetek bemehetek a vizbe, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

2016. jún. 23. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Ne, mert elkaphatsz valami fertőzést!
2016. jún. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
A dokim a tengert javasolta, en voltam is terhesen. Ma mar a Balcsi olyan draga, hogy siman kivalthato Horvatorszaggal es ott a tengervizzel.
2016. jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

ha zárt a méhszáj, nyugodtan.

sokkal inkább a Balaton (Duna/Tisza, stb), mint vmi medencés strand.

2016. jún. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Első terhességemnél úsztam a Balatonban. Szerintem nyugodtan. A 12 hetes uh után nyaraltunk.
2016. jún. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem javasolt.
2016. jún. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
En terdig mentem be, nem ert annyit.
2016. jún. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

miért van az, hogy Magyarorszagon nem javasoljak az uszast a kismamáknak?

itt, ahol mi élunk, pedig ez az elso…és mindegy, hogy hol..toban, medencében, uszodában..stb. 8 hetes terhes voltam, mikor eloszor az orvoshoz elment, azzal kezdte, hogy na akkor felkereshetem a helyi uszodat és hogy nyugodtan jarjak el aqua fitness, aqua dynamic orakra és hogy heti 2-3 alkalommal probaljak meg uszni eljárni.

2016. jún. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
még azt hozzátenném, hogy nem kaptam el fertozest, nem tortént semmi sem..és nagyon kellemes, relaxálo volt a vizben még nagy pocakkal is, 38. hetesen.
2016. jún. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem lesz semmi baj, de lehet hogy elkapsz valami fertőzést. És ugye egy fertőzés nem terhesen is kellemetlen, főleg még akkor ha babát is vársz. Arról nem is beszélve, hogy egyes fertőzésektől el is lehet vetélni. Ezért nem javasolják. Persze kicsi az esély rá, hogy pont te kapj el valamit.

Írta valaki az ellenpéldát: azért javasolhatják szerintem terhesen az úszást, mert jól átmozgat, kellemes mozgásforma, nem terheli az ízületeket. 100 kismamából 99-nek jót tesz, de lehet hogy 1-nek meg fertőzést okoz.

Akkor ez egyéni döntés, hogy vállalja-e a kockázatot (az orvosnak is, hogy javasolja-e - megkockáztatva a fertőzést).

Egyébként én siófoki vagyok, de nem terhesen se szeretek belemenni a Balatonba. Sokszor ott lebeg a döglött hal mellettem, a vízbe nem tudom úgy betenni a lábam, hogy egy kis hal ne érjen hozzá. Az alján csak remélni tudom, hogy ami hozzám ér az csak hínár. Nem tudhatom, hogy került-e valami baktérium, lárva akármi a hüvelyembe. Meg valami h*lye nem szórta-e tele üvegszilánkkal? (Volt már rá példa, hogy törött sörösüveg került a vízbe, nyilván ennek is kicsi az esélye, hogy pont én lépek bele, de azért óvatosan kell lépkedni, akkor meg már nem is olyan jó buli a fürdés)


Összegezve: én nem mennék bele, mert amúgy se élvezem a fürdést. De ha te belemész, vagy lesz baj, vagy nem.

2016. jún. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!