Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalt valaki terhesség...

Tapasztalt valaki terhesség alatt szabálytalan szívverést/pulzust? Mintha néha kimaradna egy dobbanás.

Figyelt kérdés
Párszor mértem alacsonyabb pulzust, azóta figyelgetem, és észrevettem, hogy néha nem szabályos ritmusos a pulzálás. Mintha néha kimaradna egy, és olyan is van hogy egyikről a másikra belassul, aztán visszaáll normál szapora pulzus. Elmentem ekg-ra, az rendben volt, laborom is oké. 24 órás ekg eredményét várom, de aggaszt a dolog. Amúgy panaszt nem okoz, semmi bajom nincs, véletlenül vettem észre, azóta viszont teljesen ráparáztam.
2016. jún. 26. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Velem is előfordul ez, de főleg az hogy annyira leesik a vérnyomásom, hogy elájulok. A dokik szerint a baba nyomja az artériám, és nem jut elég vér/oxigén az agyamba. Lehet veled is ez van. Hány hetes vagy?

32hkm

2016. jún. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
23 hetes. A vérnyomásom rendben van, csak ez a szabálytalan szívverés miatt parázok, ritmuszavar lehet? vagy az más? A háziorvos azt mondta nem gond, és aki az ekg-t csinálta ő is azt mondta terhesség alatt normális, de orvossal még nem beszéltem. Nekem ez elég ijesztőnek tűnik, hogy csak úgy kimaradozik egy-egy szívverés.
2016. jún. 26. 10:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt terhesen és nem terhesen is de akkor csak magnéziumhianytól, na meg egyszer túladagolástól. Terhesen leginkább kánikulában és 120-as pulzus mellé. De nekem ilyenkor nem maradt ki, szapora volt a pulzusom és extra ütéseim voltak, magnéziumhiánytól is, talán amikor sikerült túladagolni akkor volt nagyon gyenge pulzus, kimaradó néha. De terhesen sokféle lehet normális. Ha panaszt nem okoz akkor vészes se lehet, nekem minden esetben légszomj társult hozzá és néha a hátam is fájt egy ponton.
2016. jún. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem terhesen extrasystolém és kamrai bradycardiám lett.

tömören: kihagy a szívem és össze vissza ver. hol 50 a pulzusom, hol 150. de ha fekszem akkor látszik hogy dobog a szívem, annyira erősen...


9 hetesen mentem el vele orvoshoz, már ott rossz volt az ekg-m, és tovább küldött, közben pont volt a munkahelyem üzemorvos, neki is rossz lett az ekm, aztán kivizsgálás során ezek derültek ki.

az okozza, hogy terhesen 1,5x annyi a véred, de ezt nekem nem sikerült teljesítenie a szervezetemnek. én gyógyszert szedek rá, remélem neked azért nem kell, mindenképp jó jel, hogy a sima ekg-d rendben van :)

2016. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nekem nem terhesen is sokszor előfordul, időjárás, fáradtság stb miatt. Azt hallottam (anyukámtól akinek szintén ilyen tünetei voltak és volt dokinál), hogy bár néha ijesztő érzés, de nem okoz problémát.


A legtöbbször persze, nem úgy értem, hogy mindig, szóval jól tetted, hogy orvoshoz mentél. De ha az eredmények mást nem mutatnak, szerintem megnyugodhatsz.

2016. jún. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4-es, milyen gyógyszert adtak? Azzal megoldódott a probléma? Nekem is többszor alacsony a pulzus 40-50, és olyan 95 a max amit mérek. ritka az alacsony, de előfordul, viszont szinte állandó a rendszertelenség. hol kihagy, hol szabályos de belassul, aztán ujra szapora, szóval össze vissza ver a szívem.
2016. jún. 26. 12:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is sokszor rendszertelen szívritmusom kb a 25. héttől, a nőgyógyász szerint a második trimeszter végétől/harmadik elejétől gyakran előfordul. Sokszor a baba már felnyomja a gyomrot, a gyomor meg a szívet. Meg a tachikardia (gyors szívverés) is gyakori. 30 hkm
2016. jún. 27. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!