Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor lehet biztosra tudni a...

Mikor lehet biztosra tudni a "baba" korát, ha az utolsó menstruáció időpontja nem ismert?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen ismert az utolsó menstruáció dátuma, viszont nem mérvadó, hiszen rendszertelen volt és ha attól számítanánk, akkor most három héttel "idősebb" lenne a terhesség. A teszt elvégzésekor én sem tudtam, hogy mekkora lehet, lévén, hogy rég volt a menstruáció (márc 26.) és akár 7 hetes is lehetett volna. A nőgyógyász 4+6 hetesnek állapította meg az ultrahang alapján, majd pontban két hét múlva már 5 nappal kisebbnek számolta a méretek alapján (6+1). Azóta nőgyógyászt váltottam, aki szintén egy más kort állapított meg, ma 9+3 helyett 10+3 hetesnek írt elő a méretek alapján.


Kicsit furcsa, hogy egy egész héttel arrébb saccolnak, ami általában csak nekem fontos, de pl van néhány vizsgálat amit muszáj a 12. hétig elvégeznem és így, hogy ma veszítettem egy hetet, akkor gyorsan időpontot kell szereznem a jövőhétre, máskülönben kifutok az időből. Amúgy lett volna két hetem ezekre.


Mikor lehet a "baba" méreteiből többé-kevésbé pontosan megtudni a korát?


2016. jún. 30. 22:03
 1/7 Bella169 ***** válasza:

A 12 hetes méretek a legpontosabbak addig ugyanis minden baba egyformán fejlődik. Eddig szokták korrigálni is a szülés kiírt dátumát.

Az eltéréseket az orvosok között pedig pontatlan mérés is okozhatja, mert itt tized miliméterekről beszélünk.

Ha a 12 hetes vizsgálat alatt a down szűrést más néven a kombinált tesztet érted akkor se aggódj. Van egy kis szórás hogy mettől meddig lehet megcsináltatni.

Ultranghangvizsgálat optimális időpontja:

12 hét+ 1-6 nap

Ultrahang vizsgálat lehetséges időpontja:

12. hét + 0nap- 13.hét + 6nap

2016. jún. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Külföldön élek, itt kicsit máshogy vannak a megnevezések, és így hogy Down-szűrés még nem találkoztam vele, de lehet, hogy arról van szó. Van egy kombinált vizsgálat a listán, "TORCH-vizsgálat"-nak hívják, vajon erre gondolsz te is?
2016. jún. 30. 22:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Tok mindegy a menzesz,az uh a meretek alapjan napra pontos adatot ad. Aszerint is irnak ki. A 12. heti meg a tobbi kotelezo vizsgalatot nem veszik szentirasnak,siman adnak 1-2 hettel kesobbi idopontot.
2016. jún. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A torch teljesen mas, az a mikroorganizmusokra szur, pl toxoplazma, rubeola, herpes simplex.


Egyebkent onnantol kezdve jol meg lehet hatarozni a terhessegi kort, hogy ultrahangon az embrio ulomagassaga (crl) merheto. Kb 7 hetes kortol mar pontos a meres, de altalaban 11-14 hetes jor kozott szoktak. Ha van kombinalt vizsgalat, akkor egyidoben van az is. A kombinalt vizsgalat magat az ultrahangot jelenti, ahol meghatarozzak a meretet, terhessegi kort, megnezik a tarkoredot es az orrcsontot, valamint van egy vervetel is.


Az egesznek annyi a lenyege, hogy pontosan kell merni. Ebben a korban altalaban napi egy mm-t no az ulomagassag, tehat azert nem olyan nehez jol merni.

Kesobb (14-16 het utan) viszomt mar nincs jelentosege ennek, akkor mar a meret egyeni.

2016. júl. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Késői pé-ből van a lányom.12 hétig eyformán fejlődnek,így 12 hetesen visszamódosítottunk és 2 hét elteltével ismét mentem 12 hetesre 😊

Viszont!Nem mérnek egyformán az orvosok!Egy drnő mindig nagyobbnak mérte!A dr-ok meg kb ugyanúgy.

2016. júl. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En most vagyok 20hetes, a 12-16.hetig folyamatosan 1hettel kissebbnek mertek a picinket.. a 18.hetes viszont napra pontosan annyi.. kivancsi leszek mit mernek egy honap mulva...
2016. júl. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En is ugyanigy voltam.nem tudtuk pontosan mikor tortenhetett. elsovizsgalatnal nekem is az utolso menzihez kepest viszonyitottak.akkor majus 6ra voltam kiirva.de a kovetkezo uh. alapjan(kb. 10 heten)modositottak apr.22re a baba merete miatt :) es megis szuletett apr.22en 3800grammal :))
2016. júl. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!