Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen módszerrel lehetne...

Milyen módszerrel lehetne barnulni 1 kicsit, ami biztonságos a babavárás alatt? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:

"


Kérdés:

Korai terhességnél (4-5hét) ajánlott-e a bronzárium?


Válasz:

A szokásos környezeti UV sugarak nem hatolnak túl mélyre, inkább csak a leégéstől és a has közvetlen napoztatásától óvjuk a kismamákat, de azért tudnia kell, hogy minden ionizáló sugárzásnak kőkemény genetikai kockázata van.

Dr. Nagy László


Kérdés:

Szabad-e várandósan szoláriumozni? Valahol a neten olvastam hogy napozásnál célszerű a hasat letakarni, mert káros lehet a magzatra nézve, ha a naptól/szol-tól felmelegszik a magzatvíz.


Válasz:

Egyszerű a válasz: a terhességnek a szolárium semmit nem árt.

Érdekes a kérdése a magzatvíz felmelegedéséről. Ez ellen azonban nem úgy kell védekezni, hogy napozáskor letakarja a hasát. A lényeges a testhőmérséklet alakulása. Tehát inkább arra kell vigyázni, hogy ne túl sokáig legyen a napon, illetve pl. ne üljön forró fürdőbe. Napozáskor

a has letakarásának nincs jelentősége, a magzatvíz hőmérséklete a testfolyadékok hőmérsékletével együtt változik.

Dr. Ács Nándor


Kérdés:

A szoláriumozás milyen hatással van az anya hasában lévő magzatra? Szabad-e kismamaként, illetve szoptatás ideje alatt szoláriumozni?


Válasz:

1.A terhesség alatt általában nem javasoljuk a szoláriumot, a napozást is csak mértéklettel, inkább szűrt napfényben (pl. laza lombú fák alatt). A szolárium fényének intenzitása nagyságrendekkel nagyobb a napfényénél, bár elvben igaz, hogy a károsabbnak mondott tartomány jó részét nem tartalmazza.

Szoptatás alatt a mértékkel végzett szoláriumozást megengedhetőnek tartom. Persze bőre fehérségét a picivel együtt szép időben végzett séták és pozitívan befolyásolják.

2.Miért ne? A méhfenék nem- vagy koraterhes állapotban több cm-nyire van a bőrétől, káros sugárzás elvben is csak pár milliméternyire terjed le a bőrben.

Ha gyermeket vállal, akkor ehhez elsősorban jó levegő (séta, kirándulás, stb.) kell, nem a művi barnítás. Dacára annak, hogy valóban nem találkoztam koraterhességi káros hatással. Azért leégni nem szabad.

Dr. Nagy László


Kérdés:

Szabad-e várandósan napozni?


Válasz:

A napozásnál alapvető szempont, hogy "nem leégni" és ezen felül a hastájat közvetlen napfény nem érheti. Napozni legideálisabb szórt napfényben (pl. lombos fa félárnyékában), csak rövid időtartamokra, a dél körüli időszakot teljesen kihagyva és fokozott gonddal ügyelve a folyadékpótlásra (ásványvíz, gyümölcslé).

Dr. Nagy László"

2010. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés engem is foglakoztat, de nem lettem meggyőzve a válaszoktól.

A szoláriumot mondjuk én tutira kerülni fogom, pedig én tavasztól nyár végéig iszonyú módon szolifüggő vagyok.

De nekem az volt a furcsa hogy azt mondta/írta némely doki hogy nem szabad hogy felmelegedjen a magzatvíz ezért le kell takarni a hasat.......na de könyörgöm, amikor én szolizok akkor totál forró lesz utána az egész testem kompletten, szóval nem hiszem hogy a felmelegedés ellen ér-e valamit ha letakarom....


Van egy relatíve új barnító módszer, a lényege hogy beállsz egy fülkébe és rádpermetez a gép valami barnító lötyit. Ez bio anyag, tehát nem káros, DE: méregdrága egy fújás és pár fürdés után lekopik hiszen csak a bőr felső rétegét színezi, ellenben a szolival vagy nappal ami alá is hatol valamicskét.

Szóval engem sem győzött meg.

Amin valamelyest elgondolkodtam: az enyhén bírnító testápolók, de erről mindenképp meg fogom kérdezni a dokimat hogy nem ártalmas-e.

25 hetes kismama

2010. ápr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Szoláriumba nem mernék menni, és az önbarnító sem biztos, hogy jó ötlet lenne... Csak gondoltam, mindenféle új dolgok vannak, hátha létezik valami új és biztonságos módszer...

(Mert amúgy meg nem szeretnék ilyen hipóreklám maradni egész nyáron.)

Jó egészséget Neked!

2010. ápr. 14. 14:35
 4/10 A kérdező kommentje:

Neked is köszi a választ!

Hasonlóan állunk a kérdéshez! Ha megtudsz valami okosat, megírnád nekem priviben?

Előre is köszi és boldog babavárást Neked!

2010. ápr. 14. 14:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia,


KÖszi szépen, mindenképp megírom majd ha beszéltem vele :) (jövő héten kedden megyek hozzá rendelésre, mindenképp megkérdem :))

2010. ápr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, és Neked is jó babavárást kívánok :))
2010. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia!UV mentes barnulás is van!Ez a barnító fújás és ha szakszerűen van csinálva nem lesz foltos,sőt nagyon szép tud lenni ha hozzáértő csinálja!:)www.tanity.hu
2010. ápr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az önbarnító krém a lehető legrosszabb megoldás, tele van vegyszerrel. Ha 5 percre bemész szoliba 2hetente és letakarod a hasad az sokkal kevésbé káros.
2010. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Néztem az UV mentes honlapját. Sztem az olyasmi lehet, mint az önbarnító. Abban meg ki tudja, milyen összetevők vannak, ami nem biztos, hogy jó várandósság alatt. Szóval úgy néz ki, mégiscsak hipó maradok... (De amúgy meg ez legyen a legnagyobb problémám!)

Üdv Mindenkinek!

2010. ápr. 14. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!