Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki egyszerre lett terhes...

Aki egyszerre lett terhes több barátnőjével/ismerősével/rokonával, mi volt az előnye és a hátránya?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm bejelentette terhességét, mindenki nagyon örült, faggattuk, szóval mindig volt téma. Aztán kiderült , hogy én is babát várok és ugyanabból a baráti körből még két barátnőnk. Így mostmár a beszélgetések nagyrészt úgy zajlanak, hogy nálad mi a helyzet, nálam mi a helyzet; ti hogy haladtok a gyerekszobával, mi hogy haladunk, szóval ahhoz, hogy mindenkiről infó legyen egy jó nagy káoszos beszélgetés kell :D


Egyfelől jó, mert sok hasznos infót megtudunk egymástól, segítünk, stb, és eddig hátrányként csak azt látom, hogy senkire nem jut konkrétan idő. Ha mondjuk csak egyik barátnő várna babát akkor kicsit ő lenne a középpontban, most meg ettől elesik mindenikünk :)


Aki volt hasonló helyzetben kérem ossza meg velem, hogy mit élt meg előnyként és mit hátrányként. Hátha az utóbbit sikerül tudatosan kiküszöbölni. Én például arra emlékszem, hogy két sógornőm volt egyszerre terhes és a családban ha az egyikkel beszélgettek, akkor sokan hajlamosak voltak felhozni a másikat mint példa: "Émelygős vagy? Hajnalka nem hányt egyáltalán az első trimeszterben" stb. Aztán a babákkal ugyanez a hasonlítgatás ment végbe.


2016. júl. 3. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Ahol kell ott mindegyikotok kozeppontban van, a ferjetek/parotok es csaladotok szempotjabol.

Igy meg igazi jo baratnokhoz meltoan osztozkodtok a figyelmen. Ha gond adodna meg ugyis vegighallgatnak hosszabban es figyelnek rad, vagy egyikotokre. Szerintem ez nagyon nagy orom es igazan jo dolog. :) en kilogtam a sorbol.. nem sikerult olyan gyorsan mint ket baratnomnek, es Rossz erzes volt. Nekik meg kinos h ne beszeljenek elottem errol vagy sem. Es mennyire esik rosszul..en meg a teherbeesest olvasgattam. Ők meg már a szulest.. stb.:/ :) gratulalok. Boldog Babavárást!!!:))

2016. júl. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kolléganőmmel szinte egyszerre teherbe, az nagyon jó volt...

Megbeszéltük mindent vásárolni jártunk stb :)

Most már rosszabb!!!

Olyan mintha verseny lenne! Az enyém már mászik. Az enyém már jár! Stb

Én meg nem vagyok ez a típus :( Nem sokat beszélünk mostanában....

2016. júl. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gyerekes lenne versenyezni( elso vagyok) normalis emberek tudataban vannak , hogy nem fejlodik egyszerre ket gyerek..

Egyik 10honaposan mar jarni tud 2evesen mèg nemis beszel.

Masik keson kezd jarni es Koran beszel.. ez van! Ennyi erovel szegyellnem kellene h nem ugy fejlodik mint a baratnome.. uhh.:/ bocsI utolso nem bantas de ez mar durva. Gondolom nem Te kezdted a versengèst.

2016. júl. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A versengés miatt félek én is, mert amúgy nem jellemző egyik barátnőmre se, de az anyaság ki tudja mit vált ki. És hogyha nem is magunk között akkoris a környezettől összehasonlítást kapunk. Sok a közös ismerős, el tudom képzelni, hogy egyik-másik a beszélgetés során megemlíti, hogy "találkoztam Csillával, és már jár a kislánya", miközben te tolod a babakocsit, mert esetleg még fel sem állt a baba.
2016. júl. 3. 12:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a versengest egyszeruen lehet kezelni...minden gyerek mas es pont.En nagyobb gondnak vagy konfliktus forrasnak latom a nevelesben levo eltereseket.pl egyutt vagytok,valaki megengedi az ebed elotti fagyizast mert belefer ti meg mondjuk nem.Vagy van aki lazabban neveli annal tagabbak a hatarok,de ha pl bizonyos dolgokat ti nem engedtek amit a baratnoid igen(vagy forditva) akkor az a gyerek akinek nem lehet ugyis elkezd majd provalkozni amibol konfliktus lesz.

En tobb baratnommel is kozel szultem,meg tesommal is de bizony van olyan akivel nem szivesen toltunk egyutt hosszu idot pont a miatt mert a mi gyerekeink bezizzennek a tarsasagukban.na meg piciknel a napirend....ha haznal vagytok addig oke,na de amint program szervezodik akkor ugye mindenki a sajat babaja napirendjehez akar majd alkalmazkodni,nem azt mondon hogy nem lehet osszehozni semmit de nalunk ezekbol adodik kimondott vagy kimondatlan problema.

2016. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok.szerintem ha a kiskori fejlodesbol versenges szinten mar gond van,akkor nem is baj ha lazul a baratsag meg az osszejaras mert a kesobbi fegyelmezesi azokasok mellett total eltorpul az kinek mikor mit csinal a gyereke!!

Mikor az a vita targya hogy az o 3 evese ihat kolat te viszont a sajat 3evesednek nem engedned az bizony egy komoly konfliktusforras(nyugtass le egy eltokelt 3 evest aki azt latja hogy neki nem lehet azt,amit a kis baratjanak igen). E mellett total eltorpul ki mikor kezd el maszni,stb.

2016. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A versengest lehet kezelnI. De sztem mèg most beszeld meg veluk a fèlelmeidet. Es h vigyazzon majd mindenki nehogy versenges legyen ebbol. Ne erdekeljen senkit ha mas "beleszol":)
2016. júl. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Velem egy időben lett terhes az egyik legjobb barátnőm. Én csak előnyét látom, már megvannak a babák, összejárunk, barátkoznak, szeretem nagyon, hogy így alakult.

Hasonlítgatni nem szoktunk. Illetve szoktunk, de nem rossz értelemben.

Ráadásul az övé kislány, az enyém kisfiú, szóval elég sokszor vagyunk úgy, hogy ellenkező neműnek való nagyon cuki ezt-azt megveszünk egymásnak. Én nagyon szeretem, hogy kislányos dolgokat is vehetek néha. Meg hogy foghatom, imádom a kisfiamat, de annyira édes a kislánya! :)

2016. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!