Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan hüvelykúptól...

Utrogestan hüvelykúptól barnázgatni lehetséges? Részletek lejebb.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


9hetes kismama vagyok 7héten picit fájta a pocakom fel kerestem az orvosomat(nem e-miatt feltétlen)jeleztem neki,hogy fájdogál a hasam..megelőzés céljából kaptam utrogestan hüvelykúpot napi egyet használok...de egy hete barnázgatok

Sajnos az orvosom majd csak 18-tól lesz nyaralni van(magánrendelésre járok)érdeklődnék,hogy más járt e így?Ki mit gondol erről,lehet az utrotól?


2016. júl. 6. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Mindennemű vérzéssel haladéktalanul kórházba kell menni terhesen! Senkit nem érdekel, hogy hol nyaral az orvos, nekem is van dokim, de bármi bizonytalanságom volt a két terhességem alatt (többször vérzés, pecsételés, magzatmozgás hiánya, kontrakciók, bővebb folyás, amiről nem tudtam eldönteni, hogy magzatvíz-e...) a terhesség alatt, azonnal mentem be a klinikára - éjszaka, hétvégén abszolút nem érdekelt, hogy ki néz meg, csak ORVOS lásson.


Amikor az egyik esetnél utána szabadkozni kezdtem, hogy elnézést, hogy ilyenkor bejöttem, de tényleg megijedtem, az orvos (nem a saját, az ügyeletes!) mondta, hogy nem-nem kismama, nagyon jól tette, maga most nem csak önmagáért felelős, hanem a babájáért is, a mi dolgunk eldönteni, hogy baj van-e és mi a teednő, önnek meg az, hogy bejöjjön, ha olyan tapasztal, amitől megijed.


Barnázás kb. millió dologtól lehet. Legjobb esetben felmarta a hüvelynyálkahártyát a gyógyszer. De lehet az embrió mellett kialakult haemetóma is. Szóval nem tippeket várj, hanem ballagj orvoshoz!!!!! Még ma!!!!

2016. júl. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mikor egy hete elkezdődött a barnázás még látott az orvosom,pici szívhangjával minden rendben volt(nem látak semmijen elváltozást...akkor azt mondták ne aggódjak,semmi baj nincs

Csak most elgondolkoztam,hogy akkor nem is kérdeztem rá,hogy ez okozhatja e

2016. júl. 6. 13:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár kicsi az esélye hogy ugyanaz az orvosunk, nekem is pont 18-án jön vissza a szabadságáról. Előre megkérdeztem tőle mindent, hogy mi a teendő ekkor és akkor. Közte volt a vérezgetés, barnázgatás. Azt mondta, hogy addig nincs baj, amíg nem barnázok, nem vérzek. Ha ilyen előfordul, akkor irány w kórház, ott is dolgozik nem csak magánrendelőben, ott egymás beteget is megvizsgálják. Ugyhogy én mindenképpen elmennék a kórházba, mert semmilyen vérzés, barnázás NEM jó terhesség alatt. Persze sok esetben "csak" apróbb probléma okozza, reméljük nálad sincs ez másképp.

Én napi 2 utrot használok, szintén megelőzés szempontjából.:) én 10+3hetes vagyok

2016. júl. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt kihagytam, hogy nem hiszem, hogy a gyógyszer miatt barnázgatsz. Max felhelyezésnél felsértetted a hámot :) de tényleg inkább orvos!!!
2016. júl. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!