Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi fejfájásra nektek...

Terhességi fejfájásra nektek mi jött be?

Figyelt kérdés
Egyszerűen már minden nap fáj a fejem. Olykor migrénes, hányás kíséretében. 16 hetes vagyok, de nem akarok naponta Algopirint szedni.
2016. júl. 10. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Az idő. 4 hétig fájt állandóan a fejem. Nyilván mindennap nem akartam gyógyszert szedni én sem. Csak amikor migrénes lett, ami nem volt mindennapos, 3-4 naponta. Általában panadolt szedtem és max 1-2 alkalommal algopyrint. 12 és 16 hetes korom között fájt a fejem de folyamatosan.. ha szedtem is be gyógyszert csak enyhe lett, majd pár óra múlva ugyanolyan erős, mint volt.

Próbáltam meleg és hidegvizes borogatást is a tarkómon, nem ért semmit. Mindegy volt, hogy mennyit iszom, mozgok vagy pihenek, azt hittem már megőrülök miatta. De ha keveset iszol akkor érdemes többet próbálni, nálam egyébként nem terhesen első számú ok fejfájásra a kevés víz.

2016. júl. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Inkább az Algopírin, mint a migrén és a hányás. Nekem fogfájásra kellett szednem az Algopyrint, és azt mondta minden doki hogy szabad. A babával minden rendben, nem árt neki, de azért persze ne doboz számra szedd :) A Panadol semmit nem ért. Amúgy nekem is volt egy fejfájós időszakom terhesen, pár hét után elmúlt.

34hkm

2016. júl. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
napi 1 algopirynt be lehet szedni az orvosok és a gyógyszerészek szerint a 2 trimeszterben ha más nem használ. Paracetamol tartalmúból és napi 2 őt nyugodtan be lehet szedni. Nekem enyhébb fejfájásnál még használt a sötét szobában pihenés, alvás, rendszeres nyaktorna és a sok folyadék, néha kevés kávé vagy kóla. Én a 20 héttől elmentem táppénzre, mert megfigyeltem, hogyha dolgozom sokat és kifáradok akkor délutánra tuti nagyon fáj a fejem!
2016. júl. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt párszor a 8-16. hét között, volt, hogy 2-3 napig folyamatosan fájt. Én is panadolt, majd algopirynt szedtem, de utóbbi is csak enyhítette picit, de el nem mulasztotta. Én vettem Schüssler sót (homeopátiás), bár az sem használt, de neked hátha. Kitartás, emlékszem milyen szar volt. 39 hkm
2016. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon fájt, kb 12-16 hét között... Én sem akartam gyógyszert szedni. Borogattam a fejem, sokat ittem, de kb minden hiába volt. Aztán 16. hét körül elmúlt. Pont akkoriban jöttem el táppénzre is, nem tudom, hogy volt-e összefüggés, de mondjuk biztos jót tett, hogy nem kelek korán, nem dolgozom, nem stresszelek.
2016. júl. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én panadolt szedtem, de hiába. viszont a kóla helyretett. régen többször ittam, most mikor nagyon fájt és nem segített a gyógyszer, bnőm javaslota a kólát (aki amúgy védőnő). megittam egy 1,25ös cocacolát egy nap alatt, és elmúlt, azóta se gyakran fáj, akkor iszom egy pohárral és minden rendbe jön
2016. júl. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Úgy latom senkit sem homályositott fel az orvosa,hogy mit nem ajanlott szedni terhesseg idején. ...



Csak paracetamol tartalmu fájdalomcsillapitót lehet szedni.


Lásd: Benu-ron

2016. júl. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a panadolt pont, hogy lehet szedni...
2016. júl. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Második trimeszterben szabad algopyrint szedni.


Lásd: betegtájékoztató

2016. júl. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 7-es! De igen, háziorvos, nődoki, védőnő, mindegyik tudott az algopiryről, sőt a dokik javasolták.
2016. júl. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!