Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a legfontosabb tudnivalók...

Mik a legfontosabb tudnivalók első terhesség során?

Figyelt kérdés

sziasztok! Első kisbabámat várom. Nemrég csináltam tesztet ami pozitív lett. Mivel nem tartózkodom otthon, kb 1 hét mire eljutok az orvosomhoz. Így még minden új nekem. Sajnos a környezetemben nincs olyan akit faggathatnék.

Mire számíthatok? Hogy működik ez? Elmegyek a pozitív tesztel a kezemben a dokihoz és onnan tovább? Milyen vizsgálatok lesznek? Mikor lesznek?

Minden információt előre is köszönök. :)



2016. jún. 22. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Szia


Én is az első babámat várom! :)

Pozitív teszt után én felhívtam a nőgyógyászatot és elkértem az egyik doki számát akihez járni szerettem volna. Utána felhívtam őt és elmondtam neki hogy időpontot szeretnék kérni terhesség megállapítására azaz hogy mikor van neki magánrendelése és akkor ezt elmondta. Férjemmel együtt bementünk, ő is bejött - ekkor voltam 6+3 hetes kismama és hallottuk az ultrahangon ahogy dobog a pici babánk szíve! :)) Nagyon gyors volt az egész, hasi ultrahang volt egyébként és 10 ezerbe került. Kérdezte hogy mikor volt az utolsó mensim első napja meg hány éves vagyok...stb.stb. Felírta egy papírra a baba méretét meg hogy milyen terhes vitamint ajánl meg hogy ha görcsölnék, szedjek magnéziumot. Elmondta, hogy mit nem szabad terhesség alatt csinálnom.

Második ultrahangon is voltam már ekkor is fizetnünk kellett 10 ezret mert magánrendelésen voltunk ekkor is, már a baba mozgott, kezei-lábai jártak. :) És még gyorsabban vert a szíve és nőtt is, megfelelő volt a mérete. Mondta utána a doki hogy most következik egy fontos ultrahang, ez lesz a 12. heti, ahol is Down-kór szűrést végeznek. Szintén ugyanúgy fogunk menni azon a napon amikor szoktunk, ekkor leszek pontosan 12+3 hetes kismama. Ekkor lehet már a baba nemét is meg fogjuk tudni ha szerencsénk van. Én most épp itt tartok, ennyit tudok. :)


Remélem, tudtam segíteni.


11+3 hkm

2016. jún. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tökéletesen mindent én sem tudok pedig első babámat várom és még 2 és fel honapja van hátra a pociban. Tehát mivel első honapokban én sajnos le maradtam tesztekről meg sokmindenről igy sokat nem tudok segiteni. De az első hogy mész nőgyógyászhoz minél hamarabb a tesztet nem muszály vinned csak megmondod hogy csináltál egy tesztet és a teszt pozitiv lett. Ő meg fogja nézni a pocakodat ultrahangos vizsgalattal es megmondja hogy tenyleg terhes vagy e es hogy mennyi idos. Ehhez neked annyit kell segitened hogy pontosan megmondod az utolso menstriaciod első napját tehát hogy mikor kezdődött. Első vizsgálatnál szoktak adni egy pici "kepet" Amin majd bármikor megnézheted. Ja és szükséged lessz egy kis noteszre vagy füzetre amibe az orvos bele fog irni mindent.
2016. jún. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amugy gratulálok a babához :)
2016. jún. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Most kezdj el legalābb folsavat szedni!

A tesztet ne vidd, anélkül is elhiszi hogy pozitív. Megvizsgál, csinál ultrahangot (hiába jàrtam maganhoz ő csak azért csinálja hogy így is megbizonyosodjon a terhessègről, az összes többi uh-ot az sztk-ban csinálták (sosem kaptam képet egyik babánál sem, sőt a pàrom sem jöhetet be és a 2. terhesség alatt màr én sem láthattam a monitort!)). Egyenlőre ennyi. Majd később ad egy rizikófaktoros besorolàst amivel a védőnőhöz kell menni, de az ràér még. Vérvétel is csak később lesz

2016. jún. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
#1 Az szívhang és nem szív dobogás...De jó babavárást
2016. jún. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

orvos megállapitja a terhességet. elküld uhra.vnőhöz

orvoshoz és vnőhöz minden hónapban menni kell.

9 hetesen van (nem kötelező) Donw szűrésre vérvétel. egy 10.000. 12 hetesen ehhez hozzátartozik egy nagyon alapos uh ami 20000.

közeben vannak vérvételek, cukor terhelés.uh. elmehet majd 4d uhra is.

ha görcsölnél magnéziumot kell szedni, ha nem elég a vénynélküli hatóanyaga, kaphatsz az orvostól másikat.

lehet szedni folsavat, és magzatvédő vitaminokat.


én orvos által felírt magnéziumot szedtem, mert csak az segített, folsavat nem szedtem, magzatvédőből pedik az elevitet szedtem.

2016. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És a szívhang szerinted micsoda, "kedves" 5-ös, ha nem szívdobogás? Kismacska?


Én az elsővel 10 hetesen kerültem orvoshoz, szóval nem leszel még elkésve egyáltalán. A másodikkal 6 hetesen mentem, kár volt, mert még nem volt szívhang, csak 8 hetesen, addig paráztam.

Egyébként minden városban majdhogynem máshogy működik a terhesgondozás, ahogy hallottam, szóval hiába mondom el, hogy itt Szegeden hová és mikor kell menni, ha te mondjuk Győrben vagy Nyíregyházán fogsz járni terhesgondozásra.

Az biztos, hogy miután a dokid megállapítja az élő terhességet, fel kell keresned a területileg illetékes védőnőt, aki kiállítja neked a terhesgondozási kiskönyvet. Tőle érdemes megkérdezni a továbbiakat, vagy a nőgyógyászodtól, ha van/lesz fogadott dokid. Nekem nem volt, sztk-ba jártam, meg voltam elégedve, bár általában sokat kellett várni.

A főbb vizsgálatok: 12. heti uh, 18-20. heti uh, terheléses cukor vizsgálat, belgyógyászat, a 36. héttől ctg - legalábbis Szegeden - illetve itt kellett járni minden hónapban a központi védőnőkhöz is, utána a doki mindig csinált egy uh-t. Van egy pár vérvétel is.

Érdemes egy környékbeli baba-mama klubot keresni, és megkérdezni a már szült nőket, vagy összebarátkozni kisgyerekes anyukákkal, és őket kifaggatni. Jó babavárást! ;)

2016. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is első terhes vagyok, most 9+3. hétben.

Eddig ezeket tudom mondani:


Első ultrahangom 7. héten volt. Hallottunk szívhangot, és a doki megállapította, hogy a baba napra pontosan akkora, amekkorának az utolsó menstruációm szerint lennie kell. Nyomtatott UH képet, amin a szívhang is látszott, ezt el is hozhattuk.


Az alábbiakat tanácsolta:

- terhesvitamin szedése (elevit plus)

- folsav szedése (2*3mg)

- genetikai vizsgálat a 12. héten

- terheléses cukor a 16. és a 24. héten

- adott egy listát arról, hogy miket ehetek és miket nem, valamint hogy miket csinálhatok és mit nem


Továbbá elküldött védőnőhöz, aki kiállította a kiskönyvemet, elmondta, hogy a terhesség alatt 4x kell találkoznunk (9-ről 4-re csökkent idén a kötelező látogatások száma), és hogy 2x kijönne a helyszínre. Először elmondani, hogy miket kell vennünk, esetleg átalakítani, másodszorra pedig amikor minden kész, akkor ellenőriz.


Ő ezután továbbküldött a háziorvoshoz, aki beutalt EKG-ra, valamint csináltatott egy teljes labort, hepatitis szűrővizsgálatot, valamint vércsoport elemzést.


Elmondták, hogy a Hepatitis ellenőrzés azért kell, mert ha az nincs meg, akkor a születéskor beoltják ellene a babát.


Ezután kértem időpontot kombinált tesztre és ultrahangra a 12. hétre, 3 hét múlva megyünk. Remélem kiderül, hogy fiú lesz vagy lány :)


Egyenlőre itt tartunk.


Nekem eddig minden orvosom kedves, segítőkész és megértő, és az időpontokra sem kell sokat várnom. A védőnő adott egy kezdőcsomagot kuponokkal, leírásokkal, információkkal, a nőgyógyász pedig arról adott listát, hogy mit egyek és mit csináljak, így nagyon sok kérdésemre választ kaptam szerencsére.

2016. jún. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!