Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik időpontban fogok szülni?

Melyik időpontban fogok szülni?

Figyelt kérdés

Menses szerint május 28-ra vagyok kiírva, de a baba méretei szerint június 11-et mondtak a 12, 18 heti UH alapján. Én is tudtam hogy késöbbi lehetett a peteérésem, mert csak elmaradt mensi után 2 hét múlva lett csak pozi a teszt.

Most amikor voltam 32 heti UH-n már azt mondták hogy a méretei mégiscsak a mensi-hez kiírt időponthoz igazodik. tehát nagyobb a baba.

Járt már így valaki?


2010. ápr. 15. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló helyzeteim voltak. Szerintem nemnagyon lehet adni "semmire". Az első fiammal azt mondták olyan nagy hogy ez meglesz a 36ik héten, mert akkora a méretei alapján. Most meg a második babával egy héttel el vagyok maradva, én is két uh szerint is. Viszont az első szerint meg egy héttel korábban fogok szülni. Szóval nekem az a véleméynem, minden baba más és más ütemben fejlődik így igazán nem lehet semmit sem tudni előre.

De általában azt mondják, hogy a 12 hetes uh a legpontosabb. És mivel a peteérésed is ezt támasztja alá lehet h valóban később fog jönni. De igazán ez a baba tudja leginkább.. ;))

Én meg júni 11re vok kiírva alapból :). Üdv a klubban ;)

2010. ápr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Végül is utolsó két hétben akkor már bármikor jöhet a picur.:)

Boldog babavárást addig is!

2010. ápr. 15. 15:25
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem a genetikai UH-n mondták, hogy nem 18, hanem 17 hetes vagyok. Igazuk is lett, nem a 37., hanem a 36. héten szültem. Meglátszott a lányomon, éretlen volt.
2010. ápr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia ... végre hallok valakiről aki ilyen helyzetben van :) ... én május 27re vagyok kiírva... azszerint ma vagyok 34 hetes.... viszont az uh szerint 3 héttel kisebb a babóm.. kb 31. hétbe lépünk most... de nekem nem írták át a dátumomat... holnap megyünk uh-ra... meglátjuk mondanak-e valami 'hasznosat' :)
2010. ápr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, mi újság van veled azóta, én már nagyon türelmetlenűl várom a babát.
2010. máj. 26. 17:23
 6/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Ugyan még "csak" 34 hetes vagyok, már 4 időpontom volt. Jövő héten megyek megint a kórházba, kíváncsi vagyok mit találnak ki. Az utolsó hivatalos időpontom júli 6.
2010. máj. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor ez tök szupi.:)
2010. máj. 26. 17:51
 8/13 anonim ***** válasza:

A fiammal 2009júl2re voltam kiírva. A terhesség alatt volt 3héttel nagyobb és két héttel kisebb is 30.héten pl két héttel kisebbet mértek, 36hetesen három héttel nagyobbat.

38.héten született.

Az orvosom ezeknek ellenére is a júl 2át mondta plusz-minusz két héttel. Tehát sosem mondta pl 36hetesen, hogy na akkor még 5nap van vissza és szül, vagy 30hetesen, hogy csak 28hetes, 12hét van vissza.

A manóm azért bújt ki, belül én is érezhettem idő van, hogy szülés előtti éjjel nem hagytam a párom aludni:P és hidegfront is volt.

Legyen kész a kórházi csomag, szülőszoba csomag, mindig legyen innivaló otthon amit csak felkapsz, így nem lesz gond, ha 3nap múlva szülsz, és akkor sem ha 2hét múlva.

Szép szülést.

1éves manó és egy 7hetes pocaklakó anyukája

2010. máj. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nalunk mensi szerint 2010. januar 9. lett volna a nagy nap, de a 11. hettol mindig 1-2 hettel tobbet mertek UH-n, olyannyira, hogy a 12. heti genetikai UH datumat elobbre is hoztak 1 hettel. Szerintem a baba mert adatai, es nem a szamolt, alltak kozelebb a valosaghoz ha a peteeres idopontjat vesszuk figyelembe (altalaban a ciklus felenel korabban volt PE-m). Dokim december 28-ra tervezte programozott csaszart, mert inkabb a mensi szerint szamolt, es a betoltott 38. hetre tervezte a mutetet, viszont minden UH-n odairta, hogy nagymeretu baba. Vegul december 22-en folyt el a magzatviz es szuletett meg a lanyom. A meretei alapjan (3280 gramm es 50 cm) allitolag volt vagy 38 hetes a terhesseg, de a mensi szerint meg csak 37 hetes volt. Egyertelmu, hogy a mensi datumja fontos, hisz erre altalaban minden no emlekszik, de ugyis minden attol fugg, hogy a mensihez kepest mikor volt peteeresed, hisz a megtermekenyules valojaban akkor tortenik (plussz-minusz 1-2 nap). Remelem segitettem!

Egy 5 honapos csajszi anyukaja

2010. máj. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia! A lányommal jártam úgy, hogy mensi szerint júl.5-re voltam kiírva, a dokik ehhez is akarták tartani magukat, hiába mondtam, hogy sose volt rendes ciklusom, mindig össze-vissza jött meg. Egyedül a 4D-n a szonográfus csaj mondta, hogy nekem lesz igazam, szép, fejlett, nagy baba, de 3 héttel fiatalabb.

Meg akarták indítani a szülést, amikor a dokik által kiírt időben még semmi jelét nem adta a baba, hogy érkezni akarna. A lepény is rendben volt, semmi nem indokolta, hogy indítsák, csak a "túlhordás". Nem engedtem, jól leszúrtak, felelőtlennek bélyegeztek, stb. Aztán megszületett a lányom spontán, minden gond nélkül 29-én, magzatmázasan, nem volt kiázva, semmi jele a túlhordásnak... Ha hiszek a dokiknak, akkor szerencsétlen gyereket a 36. héten minden indok nélkül kilakoltatták volna. Lett volna egy koraszülött gyerekem... Hála az égnek, hogy mertem magamnak hinni!

2010. máj. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!