Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, nem éreztétek...

Kismamák, nem éreztétek ritkának a kontrollokat?

Figyelt kérdés

Még az elején vagyok, most lépek a második trimeszterbe, de olyan nehéz kivárni azt a 3-4 hetet, amikorra visszarendelnek. Ilyenkor még nem érzem a babát, azt sem tudom minden rendben van-e vele.


Ti nem éreztétek ritkának a kontrollokat? Hogy éltétek túl a várakozást?


2016. júl. 12. 08:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
En kicsit ereztem ritkanak csak, a 12hetes es a 18hetes Uh is ugy jott ki hogy kb 2hetente mentem a dokihoz.. most 22hetes vagyok 3 hete erzem a kicsit igy mar nyugodtabb vagyok joval, szerencsem van amikor este aggodok hogy ma meg nem ereztem akkor belem rug egy jo nagyot megnyugtatas keppen :) :D
2016. júl. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem,egyáltalán nem éreztem ritkának.Magyarországon sokkal több vizsgálat van mint más országokban..


"Hogy éltétek túl a várakozást?" -- ne már,azért ekkora drámát nem kell abból csinálni,hogy terhes vagy.

2016. júl. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hu, nem tudom, ki hogy érez, nekem szinte egybefolytak a vizsgálatok, szinte magam is meglepődtem, hogy a naptár azt mutatja, megint menni kell, pedig a kötelezőkön kívül a dokim is csak havi 1x hív be, mégis. Most 27 hetes vagyok, a cukorterhelés óta nyugi van, a védőnő se zaklat épp, egy 4d-re készülünk a 30. hét körül és ennyi.


Mondjuk nem vagyok a nagyon töprengős fajta, pörgök, dolgozom, két kisgyerek és a háztartás, hobbi mellett nem nagyon van időm ezen gondolkodni.

2016. júl. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én magánba járok (TEK szerint sajnos nem vok jogosult) igy húzós a 3 heti fizetés :D nem bánnám a 4 hetente perkálást.



Kétnaponta hányok, nonstop rosszullét és hányinger....nem, nem aggódók, hogy esetleg mar nincs meg a gyerek. Minden nap érzékelteti a jelenlétét.


11hkm

2016. júl. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább túl soknak érzem. Havonta kell a nődokihoz járni, illetve mostantól hetente NSTre. Havonta a védőnőhöz. Emellett a három vérvételre.

Jobban örülnék, ha úgymond békén hagynának, hogy élvezhessük a terhességet.

Magyarországi a terhességet az orvosok szeretik betegségnek kezelni. Én inkább élvezném.

2016. júl. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem második. Teljesen más minden mint 4 éve. Az első 13 hét egyébbel sem telt csak rohangáltam vizsgálatra. Most egy darabig nyugi lesz legalább. Viszont én már érzem hogy mozog. Most kezdett enyhülni a hnyás, hányinger, gyomorégés. Kezdem élvezni mostmar. 😊
2016. júl. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én a 18.és 30.heti u.h. közötti szünetet.Bár magánba lehet menni,én is megyek.De igazából az bánt a legjobban,hogy ezeket a kötelezö genetikai u.h-okat gyorsan lezavarják és a papírra kapunk 4 adatot.
2016. júl. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Volt előtte egy vetélésem, így a terhességem alatt én is nagyon vártam a vizsgálatokat. Annak ellenére, hogy volt kivizsgálás az első terhesség után és hogy végig dolgoztam. 4 hetente jártam vizsgálatra. Van egy felvétel a mai napig a telómon arról, hogy a férjem kérdezi: Mikor is nem mozog a magzat? Én meg azt mondom: délelőttönként alszik, de délután és este aktív, nem kell aggódni a délelőtt miatt.:))) Ezt gyakran meghallgattam terhességem idején:)
2016. júl. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem éreztem ritkának, az más kérdés, hogy nekem se volt mindig egyszerű kivárni azt a 3-4 hetet. De mindegy mennyi időnként lett volna időpontom, 2 nappal az UH után már szívesen mentem volna megint. Persze tudtam azért, hogy havi 1-nél sűrűbben nincs értelme, ok nem volt rá.
2016. júl. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
*egyébként miután éreztem mozogni ez elmúlt, azon voltam meglepve, hogy milyen gyorsan megy az idő.
2016. júl. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!