Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit "kell" enni egy...

Mennyit "kell" enni egy kismamának?

Figyelt kérdés

Első trimeszter végén vagyok, nem émelygek, hányás sincs. Ennek ellenére nem igazán kívánom az ételeket. Amikor itthon van a férjem, akkor mindig főtt kaját készítek és vele együtt én is eszem rendszeresen. Amikor azonban nincs itthon egyszerűen nem tudok olyan ételt kitalálni, amit megennék. Általában annyit eszek, hogy ne legyek éhes, de sosem jóízűen. Ha ketten vagyunk, akkor valahogy megkívánom tőle az étvágyát :)


A gyümölcsöt se kívánom úgy igazán, de ennek ellenére minden nap eszek kis mennyiségben gyümit vagy zöldséget. Többet is ennék, de egyszerűen nem kívánom.


Mennyit "kell" enni egy kismamának? Nekem ez a mennyiség elég lenne, viszont gondolom, hogy a baba miatt mennyiségben többet kellene annál enni, hogy épp ne legyek éhes.


2016. júl. 14. 21:17
 1/7 anonim válasza:
100%
Nem kell tobbet enni, csak amennyi jol esik :)
2016. júl. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem a mennyiség a lenyeg hanem sűrűn es egeszsegesen

Napi 5

Reggeli pl piritos rantotta

Tizorai gyümilé is lehet

Ebed normál főtt etel zöldseges köret v főzelék

Uzsonna tejtermék

Vacsora normál szintén


Es sok vizet inni mert naponta csereli a szervezet a magzatvizet

2016. júl. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

jó kérdés. amennyi jólesik, én annyit eszem. a baba úgyis elveszi, ami kell, és h valamit nem tud, azt észreveszed.. remegés, szédülés, stb...

én ma mondjuk amit ettem: reggeli: 1 kifli felvágott+sajt, ebéd: ugyan az ami reggel, vacsi: 1 vaníliás párna. Pedig én már 30 hetes vagyok...

2016. júl. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amennyi jól esik. Ha nem megy, nem kell erőltetni. Szedj vitamint és igyál sok vizet, ennyi a lényeg.
2016. júl. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyit egyél, amennyi jól esik. A baba elveszi, ami neki kell. Ha rendesen fejlődik nincs semmi gond.


Én hasonlóképp vagyok. Már a 29. hetet taposom és ha otthon vagyok egész nap nagyon oda kell figyelnem,h egyek, mert nem nagyon tudom mit ennék :). Melóban valamiért nem gond, megreggelizek, menüebéd van és otthon délután egy kis gyümi, vagy joghurt vacsi előtt, vagy után.

2kg-t híztam eddig, a babával minden rendben, korának megfelelő méretű, úgyh én nem aggódom ezen az evés dolgon, de nyilván számít az is, h nem voltam csont-bőr a terhesség kezdetén.

Nekem az ivás nagyobb kihívás, mert arról meg tudom, hogy KELL...

:)

2016. júl. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5 hete vagyok rosszul, kétnaponta hányok, egy kezemen megtudom számolni hány dolgot kivantam meg eddig....es ebbol is vplt amit mire megcsináltam mar kixsi undorral ettem meg es volt olyan ami ki is jött ahol bement....a vitamint se tudom lenyelni

.

Egyszeruen nem megy le,oklendezem.


Ma reggel ettem egy margarinos pirítóst. Most egy zacskó dunakavicson csámcsogok,meg ettem egy banánt. 12.hétben vagyok.

2016. júl. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én napi 6-7-szer is eszem. Kb 2 óránként, hogy ne égjen a gyomrom

15 hetes múltam

Reggel 2 kekszet vagy valami édes péksütit eszem egy bögre tejeskávéval

A munkahelyemem eszem egy szendvicset zöldséggel vagy valami péksütit reggelire

Tízóraira egy kis gyümölcsöt

Ebédre mindg főtt ételt hozok

Délután újra gyümölcs vagy rágcsálnivaló pl sajtos tallér 2x vacsiig

Vacsira változó, de általában szendvicset eszem

Utána még lecsúszik egy kis édesség

Mellé 2,5-3 l vizet iszom

Eddig kb 1,5-2 kg jött fel, de ez normális, mert elég vékonyan indultam a terhességem elején (56kg/172 cm) most 58 kg vagyok

2016. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!