Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen eteleket ajanlatos...

Milyen eteleket ajanlatos enni a kismamanak?

Figyelt kérdés
1 pozitiv teszt utan ma az orvos is megerositette a terhesseget, 5 hetes 5 napos es nagyon boldog vagyok, Figyelni szeretnek aZ etrendemre, csak nem tudom miket ajanlatos fokent ilyenkor fogyasztani. Mint pl a hal, tojas....Mely folyadekok ajanlatosak ekkor?
2016. jan. 20. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
A tengeri halat nem javasolják, mert igen magas lehet benne a higany tartalom. De nem hiszem hogy kifejezetten máshogy kell táplálkozni, egyél egészségesen. Sok zöldség, (bár a friss zöldségek most mind műtrágyásak, stb.), gyümölcs, tej, tojás. Ne egyél nyersen húst, halat. Igyál sok tejet, rostost, szedj vitamint.
2016. jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Inkább azt lehet mondani, hogy mit kerülj, főleg az első trimeszterben. A nyers húsokat hanyagold, ide tartoznak a nyersen feldolgozottak is, kolbászok, felvágottak, stb. Nyers tojásból készült majonéz, fagyi szintén ne legyen az étrendben, se penészes vagy füstölt sajt, és állítólag a zsálya sem ajánlott fűszerezésre.


Amúgy meg hallgass a megérzéseidre, úgyis kihányod, ami nem esik jól :P :)

2016. jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ugyan azt ettem mint korábban, igaz halat pl soha nem eszek, de minden mást megettem.
2016. jan. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is gratula!:)


Egy rakat dolog van, amire azt mondják, hogy ne eddl. Tudni kell viszont, hogy az esély általában nagyon kicsi, hogy a következők valamelyikéből gondod legyen, de én pl. úgy voltam vele, hogy nem éri meg a stresszt, és még azt a minimális kockázatot sem, így én sok mindent betartottam a következőkből:


- Halból jó a pisztráng, lazac, süllő, ponty, nem jó (vagy csak korlátozott mértékben szabad enni) a tonhalat, meg egy csomó másikat amiatt, amit az egyik válaszoló ír.

- Tojást csak jól átsütve szabad enni, így a lágytojás, tükörtojás, nyers tojással készült desszertek, mint. pl. tiramisu kerülendő.

- Tejtermékeket pasztörizáltat szabad enni (túró, kefír, joghurt). Lágy sajtokból az összes penészes sajt kerülendő.

- Húst szintén csak jól átsütve egyél, tatárbiefsteakezni, steaket enni ne most menj, illetve kolbász, szalámi, nyers lazac se legyen, ha nem muszáj

- Folyadékok közül a szénsavmentes víz ajánlott, vagy ha magadnak facsarsz gyümölcslevet. A cukros bolti hőkezelt gyümölcsleveket nem ajánlom, de pl. az Intersparban sokszor lehet kapni fél liter frissen facsart alma-répa levet, illetve narancslevet.

- Sok friss zöldség és gyümölcs ajánlott, mindegyiket jól meg kell mosni.

- A babavárás ideje alatt figyelni kell a bevitt szénhidrátok minőségére, mivel eleve lassabb a cukoranyagcsere, a terhességi cukor pedig az anyára és a babára is veszélyes lehet. Emiatt célszerű a fehér cukrot amennyire lehet, elhagyni (helyette lehet steviát használni, bár én pl. nem szeretem), illetve a fehér liszt sem jó, helyette durum- illetve teljeskiőrlésű, zab- , vagy rozsliszt ajánlott, ami lassabban szívódik fel.

- Köretnek mehet a rizs, párolt zöldségek, friss zöldségek

- A pasztörizálatlan mézet is szokták javasolni, hogy kerülje a kismama.

- Van egy rakat gyógynövény, ami nagyon kis mennyiségben, fűszerként fogyasztható, de pl. teaként már nem javasolják, csak kivételes esetekben orvosi beleegyezéssel (pl. megfázásnál más gyógyszer helyett). Nem rövid a lista, érdemes utánanézni. Amit tutira lehet az a gyömbér, citromfű, rooibus.

- Ami tutira nem jó, az az adalékanyagokat tartalmazó ételek (pl. gyorskaja, félkész, vagy készételek, tele tartósítószerrel, zacskós leves, stb.)

2016. jan. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!