Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha most vagyok 15-hetes...

Ha most vagyok 15-hetes terhes akkor hogy tudom kiszámolni hogy mikor estem teherbe? És mikor szülök?

Figyelt kérdés

A 13-hetes ultra hang szerint most vagyok 15-hetes 3-om napos! A nőgyogyászom szerint pedig csak 14-hetes aszt mondta mert ök máshogy számolják..

A mostani nőgyógyászom szerint 2017.01.10-èn szülök a 13-hetes ultra hangon viszont aszt mondta a doki h 2017.01.03.-án de viszont aki csinálta az ultrahangot ő volt az első babámnál a nőgyógyászom ès akkor szültem amire kiirt!

Szoval valaki aki èrti eszt?



2016. júl. 15. 11:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A nődokid az utolsó mensturációd alapján számol 40 hetet. Az UH-s doki a méretet nézi, ami nálad egy kicsit nagyobb ezek szerint. De hogy mikor szülsz, azt max a jóisten tudja neked pontosan megmondani, ez nem ennyire biztos dolog...
2016. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Eszt én sem értem... :o


Hivatalosan az utolsó menzesz 1. napja a terhesség első naja, gugli dob ki terhességi kalkulátort, abba beírod, megvan a céldátum.

Az uh méret alapján ad meg kort.

2016. júl. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyszerű: vagy valóban 14 hetes vagy és nagyobb a babád a méretei szerint vagy pedig korábban volt peteérésed és korábban fogant meg a baba, így pedig 15 hetes terhes vagy. Ezt nem lehet pontosan megmondani most.
2016. júl. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Már nèztem kalkulátorokat de mind mást dob ki!

Aszt elfelejtettem oda irni ,hogy az utolso menzeszem első napjnapja az március 9-volt!

2016. júl. 15. 12:54
 5/13 anonim ***** válasza:

Oké, ezt nem akartam leírni, de látom muszáj:


AZT és EZT - így írjuk helyesen. Felejtsd el az sz-betűt...

2016. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Március 9?Az hogy lehet?Akkor már 18 hetesnek kellene lenned.
2016. júl. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

AZT majd tudja a baba, hogy mikor akar kijönni.

A lányom ultrahang alapján kisebb 1 héttel, mint a mensi szerint, mégsem változtattak a kiírás időpontján (amit az utolsó menstruációból számoltak), mert még behozhatja a lemaradást, sőt már be is hozta és már nagyobb is kicsit.

2016. júl. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

De miért kell ehhez kalkulátor??? Március 9. + 40 hét az december 14.

Mint már említettem, a nőgyógyász a mensiből számol, így vagy most mensi szerint 14 hetes pont. Az Uh viszont azt mutatja, hogy nagyobb a babád egy héttel, így 15 hetesnek becsülte. Valószínűleg nem középidőben volt peteérésed, hanem egy héttel előbb, szóval nem március 9+14=23-án fogant a babád, hanem 10 nappal korábban, március 13-án. És ez nem azt jelenti, hogy aznap szexeltél, hanem hogy aznap termékenyült meg a petesejt, maga az aktus lehetett napokkal előtte is.

Viszont ezek a januári dátumok nekem sehogy se jönnek ki....Na ESZT én sem értem. :)

2016. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"ő volt az első babámnál a nőgyógyászom ès akkor szültem amire kiirt"


Ne hidd, hogy az orvos szaktudásán múlik ez a dolog. Annyi minden van, ami befolyásolja a tényleges szülési időpontot, hogy csak na...


Te beleestél abba a kb 5-6 %-ba, aki ténylegesen a kiírt napon szült, de ne gondold, hogy ez minden terhességednél így lesz.


Milyen hosszúságúak voltak a ciklusaid? Annyira nem stimmelnek ezek a napok...

2016. júl. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Március 9-hez képest már 18 hetes terhes vagy... Csak én nem értem, hogy most mi van?!
2016. júl. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!