Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amit terhesen nem ajánlott...

Amit terhesen nem ajánlott enni/inni, azt szoptatáskor se szabad?

Figyelt kérdés
A sushira és a colára lennék kíváncsi..biztos ami biztos nem fogyasztottam ezeket terhesen,de mindjárt jön a baba és már epekedve várom h lelkiismeret furdalás nélkül ehessek ihassak..
2016. júl. 16. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:

a colat gondolom a koffein es a tulzott cukor miatt nem ajanlak, de egyiknek sincs bizonyitott karos hatasa a magzatra. ha rendben a cukor es a vernyomas miert ne lehetne varandosan colazni? en bazi sokat iszok pl...ugyanakkor szoptatasnal a baba is "megissza" a koffeint, az anyatejbe atmegy es ezert en a szoptatas alatt se kavet se colat nem fogyasztottam.


a sushival ugye a nagytengeri halak es herkentyuk higany szennyezettsege a gond. szerintem az eppen atmehet a tejbe, de igazabol a sushiban olyan keves a hal (amit rendelsz talan ossz ha 10 dkg hal lehet) hogy ha csak nem heti szinten eszel nem okozhat gondot...en terhesseg alatt is rendeltem egyszer ketszer meg szoptatas alatt is kb ket alkalommal. nem lett semmi baj belole

2016. júl. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kólát azért nem ajánlják, mert a foszforsav amivel tömve van megköti a kalciumot, és így nem tud beépülni a baba csontjaiba, amire pedig nagy szükség van. Szerintem szoptatás alatt ugyanez a probléma vele. Persze a sok cukor sem jó, de nyilván azt mással is be lehet vinni, tehát ebből a szempontból mindegy.

A koffein nem több benne, mint a kávéban, és a kávé sem tiltott, bár szoptatás alatt figyelni kell, hogy van-e hatással a babára, nekem van olyan ismerősöm, akinek a babája attól is felpörgött, ha ő két korty kávét megivott, szóval ezt ki kell tapasztalni.


A sushival semmilyen tapasztalatom nincs, 40 éves leszek, de még sosem kóstoltam. :)

Gondolom a nyers dolgok könnyebben lehetnek fertőzöttek, mint a sült/főtt változat.

Szoptatósan sem kell a fertőzés senkinek, ez nyilván való, de így a babára nincs akkora kockázat, szerintem ha biztonságos helyről származik, fogyaszthatod.

2016. júl. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1-es, én egyszer ittam 2-3 pohár kólát terhesen, és annyira durván felpörgött tőle a baba a hasamban, hogy soha többet nem ittam terhesen :)

Kérdező, kólát nem nagyon (max. néha egy-egy pohárral) a koffein miatt. Sushit, nyers tojásból készült dolgokat szoptatás alatt szabad, ezt terhesség alatt a szalmonella veszélye miatt nem javasolják, szoptatás alatt legrosszabb esetben Te leszel beteg, de a babád nem. Az egyetlen, amit szoptatás alatt nem szabad fogyasztani, az az alkohol. A többit meg ki kell tapasztalni, mit bír a baba és mit nem.

2016. júl. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon alacsony a vérnyomásom a védőnő ajálotta a napi egy kávét és néha egy kis kólát úgy hogy kivan keverve a szénsav ami amugy nem szoktam megcsinálni. Egy kis koffein nem ártalmas a babára nézve :) A sushiról nem tudok sajnos véleményt írni én még sosem mertem megkóstolni :) Jó babavárást!
2016. júl. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!