Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek milyen volt az első...

Kinek milyen volt az első szülés? Honnan tudtátok hogy ez már az? Volt valakivel hasonló? (Lent)

Figyelt kérdés
39 hkm vagyok tegnap este 9 körül elkezdtem görcsölgetni és a hátam is elkezdet nyilallni 11 órára kb 5 percenként jöttek a fájások volt hányinger hasmars minden a meleg vizes tusolás után erősödtek nem múltak el hanem erősödtek a kórházba nem mertem bemenni mert mi van ha ez nem az? ezért ahogy ajánlották lefeküdtem éjfélkor 5 percenként ismétlődő fájásokkal. Ez reggelre elmúlt de még mindig görcsölget a hasam. ez jelentheti azt hogy a héten kibújik a kis hercegem? Vagy ez ilyenkor normális? Nem tudom mire számítsak mert első baba.

2016. júl. 25. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez már az. A beindult szülésnél a fájások erősödnek, sűrűsödnek és hosszabbodnak, de ezekből legalább kettő igaz. Ha megint erősödő fájásaid lesznek, inkább menj be fölöslegesen a kórházba, minthogy otthon megszülj.
2016. júl. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én azt mondom jól csináltad, mert simán lehetnek 5 percesek pár órán át is, amik aztán leállnak.

Én a magam részéről nem szeretek a kórházban lenni, csak akkor, amikor már tényleg szülünk.

Ha ebben a helyzetben bementél volna, lehet hogy benn fognak, esetleg még "rá is segítenek" valamivel, pedig az a legjobb, ha akkor indul a kis herceg, amikor akar.


Edz a szervezeted, már közel a szülés, lehet hogy ma beindul, lehet hogy még egy hét is eltelik így, ezt nem lehet kiszámítani.


Azt érdemes mérni, hogy milyen hosszú egy fájás, mert a szülési fájások 40-60 másodpercig tartanak, a jóslók hossza csak 20-30 mp.


Ha a 40-60-as nem szűnik sem fürdésre, sem zuhanyzásra, sem arra, hogy lepihensz, akkor lehet indulni.


Szép szülést Neked!

2016. júl. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék itthon szülni és tudom hogy nem törvény szerű a magzatburok repedés de vártam hogy lesz valami ilyesmi mégis. Nekem a doki azt mondta elég 3 perces fájásokkal kórházba indulni szóval ezért is vártam hogy sűrűsödjenek és erősödjenek a fájások. Azt hallottam hogy az első terhességnél ha elkezdődik a vajúdás akkor nem is áll le, szóval nagyon hülyén éreztem volna magam ha felkeltetem volna ismerősömet hogy vigyen be mert szülök és közben vaklárma az egész... :(
2016. júl. 25. 11:20
 4/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Egyébként első gyereknél én is 5 perces fájásokkal még lefeküdtem aludni, fájásszünetben 3 perceket aludtam. Még otthon megebédeltem, és csak 3 perces fájásokkal indultunk be a kórházba. Így is még kb. 3 óra volt, mire meglett a gyerek, de ez kiszámíthatatlan.
2016. júl. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon furcsa az egész az ismerőseim mesélték hogy megindultak a fájások első babánál és aznap meg is szültek nekem ez a második eset 2 hete szintén erősödő görcsök és tusolásra sem múltak el viszont nagyon rendszertelenek voltak a tegnapi már rendszeres volt de az is elmúlt. Félek hogy így nem fogom tudni hogy ténylegesen mikor kell indulni :/
2016. júl. 25. 11:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, tudni fogod.

Lehet, hogy úgy lesz, mint sokaknál (nálam is), hogy a szülési fájás sokkal erősebben hasít majd beléd, és érezni fogod, hogy minőségileg más, mint amit addig tapasztaltál.

De az is lehet, hogy a meglévő érzet fog felerősödni.


Én azzal biztatlak, hogy tapasztalatom szerint minél több az ehhez hasonló "előjáték", annál könnyebb utána a tágulás, így gyorsabb a szülés, szóval ne szomorkodj, inkább örülj neki, és amikor nyugi van, akkor minél többet pihenj, hogy legyen energiád a tényleges pillanatra!


Amúgy meg lehet hogy vannak statisztikák, de minden szülés más és más, szóval nem lehet azt mondani, hogy az elsők "ilyenek, meg olyanok".

2016. júl. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És ha van kádad, akkor inkább kád meleg (nem forró!) vízbe ülj be, ne zuhanyozz, az elég egyértelműen el szokta dönteni, hogy leáll, vagy sűrűsödik.
2016. júl. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tanácsokat meg fogom fogadni őket :)
2016. júl. 26. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!