Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt szeretném megtudni hogy...

Azt szeretném megtudni hogy ha én 2010-ben szülök és 2007,2008,2009 augusztusáig volt munkaviszonyom és utána októberig munkanélkülin voltam akkor én jogosult vagyok a gyedre? Az előző két évet nézik de naptári évet?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
nem
2010. ápr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyedhez két feltételt kell együttesen teljesíteni: a szülést megelőző két évben kell meg lenni a meghatározott számú biztosított napnak illetve biztosítottként kell szülni. Kérdésedből nem derül ki, hogy jelenleg van-e munkahelyed. Ha van, akkor a második feltételt is tudod teljesíteni. Ha nincs illetve nem vagy már jogosult munkanélküli ellátásra sem akkor nem jár gyed.
2010. ápr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én azt nem értem hogy melyik évet vizsgálják és veszik alapul? októberben járt le a munkanélkülim és azóta nem volt munkaviszonyomí? de elötte 2007, 2008ban és 2009n augusztusig volt munkaviszonyom az nem számit bele?
2010. ápr. 17. 15:11
 4/5 anonim ***** válasza:
nem !!a szülés előtti 2 évet nézik pl::ha most májusba szülsz akkor a 2008 tol nézik!!érted?
2010. ápr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy elöttem írta a válaszoló: mindkét feltételnek meg kell lennie. Ha te 2010-ben szülsz, akkor (én úgy tudom) 2008,jan.1-től néznék a jövedelmedet. De tájékozódhadsz a Szociális és Munkaügyi Minisztérium honlapján is.
2010. ápr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!