Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorbeteg kismamák! 2 hete...

Cukorbeteg kismamák! 2 hete derült ki hogy magas a cukrom, a terheléses 10,4 volt, de utána mindkét profilnál 7,5 volt a legmagasabb. Diétát kell tartsak,150 g. Mit ne egyek? Babának lehet baja?

Figyelt kérdés
Péntek óta mérem a cukrom, ma ebéd után 10 lett. Bakonyi kenyér 3 szelet + zsír + fel paprika. Annyira megkívántam. Igyekszem kitapasztalni hogy mit mikor ehetek, de tartok tőle hogy ezek a kiugró èrtèkek károsítják a babámat. Ezen a main kívül 7,3 volt a legtöbb. Hasonló helyzetben lévők, ti hogy csináljátok, miket kerultök? Köszönöm 19+5 hkm
2016. júl. 31. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, terhescukrosan spec soha nemettem meg másfél szelet kenyérnél többet, az kb. 20 gramm CH. Viszont megettem hozzá legalább egy nagy fej paprikát, hogy valamivel jól is lakjak. :) És a zsír tetejére mehet még husi is, vagy sajt! Szóval aligkenyér, rettenet sok feltéttel, giga adag salátával.
2016. júl. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem voltál dietetikusnál??? 10es cukorral 3 szelet zsíros kenyér???

Az igen!


Jól tartasz tőle, bizony ártasz a babának! A diétát nem kib*szásból írták elő!!!

2016. júl. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves 2. Holnap megyek hozzá , mert szabin volt. PCOS-em van, tavaly óta diètázom. Ez is járult hozzá a teherbeesésemhez. Eddig nem volt gond a 17. hétig, hogy mit eszem, előtte sem ment fel ennyire a kenyértől. Egyèbkènt a bakonyi barna kenyér, lehet hogy nem ismered, 1 szelet 13 g ch-t tartalmaz, szóval a 3 szeletben is csak 39 van és az ebéd 50 g CH lehet. Tisztában vagyok vele hogy mi a diéta és miért kell, csak most másképp reagál a szervezetem. Pl tegnap vacsorához ittam 2 dl tejet amitől szintén magasabb lett, most kipróbáltam a reggelihez és nem nyomta fel, pedig a dietaban sokaknál fordítva van. De köszi
2016. júl. 31. 14:49
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves 1. Köszönöm az értelmes választ, erre voltam kíváncsi. Szóval hiába van benne kevesebb ch, akkor is vigyázni kell vele. Vannak még ilyen "becsapós" dolgok? Gyümölcs,zoldseg, amitől felmehet jobban?
2016. júl. 31. 14:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell próbálni több fajta kenyeret mert nem mindenkinek más jön be. Amugy én reggel és este eszek kenyeret. Délben inkább főtt kaját (általában főzeléket). Reggel ne egyél/igyal tejet és gyümölcsöt. Tejet max 2 dl egyszerre uzsonnára vagy vacsorára. De ha neked nem lett jó a tej után a meresed este akkor este ne igyal . Gyümölcsöt tízóraira vagy uzsonnára kimérve csak a megengedett mennyiséget és mindenképp egyél hozzá pár darab korpovit kekszet. Valamint vezess étkezési naplót és akkor látni fogod neked mit nem tolerál a szervezeted.
2016. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az összes gyümölcs gyors felszívódású CH, szóval vigyázni kell velük. Ami nekem meglepő volt, hogy egy normál méretű alma NEM fér bele egy étkezésbe. Ha bármihez eszel valami zsírosat (sajt, tejszín, vaj a kenyérre) az sokat segít, hogy lassabban szívódjon fel.

Ebédre a helyedben főtt ételt ennék, mert másfél szelet zsíroskenyér az éhenhaláshoz elég, míg egy székelykáposztában alig van CH, és mégis degeszre etted magad vele.

2016. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami még eszembe jutott, hogy agyban kell átállni arra, hogy más fajta kajákra gerjedj.

Az olyan kaja, ami javarészt pl. tésztából áll, nem jó. Ha annyira keveset eszel belőle, hogy beleférjen az 50g-ba, egy óra múlva éhenhalsz. Tehát nincsen se mákostészta, se tejbegríz, se rizseshús (helyette SOK pörkölt egy kis kupac barnarizzsel, salátával már tökéletes), de zsíroskenyér, se melegszendvics, mert ezeknek mind a sok kenyér a lényege, kis kenőkével a tetején. Ez mind nem jó, ha cukros vagy. Sok húst kell enni, tojást, szóval fehérjét, meg több zsírt, és azzal jóllakni, nem a szénhidráttal. (És ne hallgass a nagymamádra, hogy jajj, aranyom, ha nem eszel hozzá kenyeret, elcsapod a hasad!!! Nem, nem fogod... :D )

2016. júl. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Főtt kaját szoktam ez a mai volt kivétel, mert sokára èrtünk haza. Azt olvastam hogy a terheléses cukor vizsgálat azért a 24. hét körül van mert akkortol okozhat gondot a babának, nekem is hólyaghurut miatti vizelet vizsgálat miatt derült ki hamarabb a kórházban, aminek örülök hogy időben kiderült. Azt mondták a kórházban hogy idő mire kitapasztalom hogy nekem mire hogy reagál a szervezetem, csak idegesít. Mert a terhesség előtt a mintaètrendet ettem,s emmi baj nem volt most mégis van ami abból felnyomja. Köszönöm a tanácsokat:)
2016. júl. 31. 15:10
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyèbkènt használt valaki inozitolt vagy inofolicot? Azt is ajánlottak de nem mertem venni míg nem beszéltem dietetikussal
2016. júl. 31. 15:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Metformint nem szedsz? Én szedtem terhesen is.
2016. júl. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!