Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek magas lett az AFP-jük,...

Akiknek magas lett az AFP-jük, mi lett utána? Egészséges lett a baba? Nekem nagyon magas lett (3,8)! :- (

Figyelt kérdés

Utolsó menstruáció alapján az AFP levételekor 16 hetes voltam, uh alapján viszont 16+4 hetes.

Ma hívtak, hogy rossz lett és levették újra, ma vagyok 17 hetes, de uh alapján 4 nappal idősebb. Így egyáltalán reális lesz az eredmény? Mert úgy tudom, hogy ezt csak a 16. héten lehet levetetni, különben nem a valóságot mutatja.


2011. máj. 23. 10:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Egészséges lett.


Az AFP egy elavult vizsgálat (nem is értem, hogy mi a francnak stresszelik vele a kismamákat???), ráadásul nem is nagyon lehet pontosan meghatározni a heteket.

2011. máj. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy elavult, ha csak kicsit lenne több nem is érdekelne, de sokkal magasabb lett :(( Most olvastam utána hogy magas érték esetén agykoponya hiány, nyitott gerinc lehet. Vagy nem megfelelően fejlődik a magzat :(((

2 hét múlva megyek 4D-re, ott ezeket megtudja majd nézni az orvos?

2011. máj. 23. 10:42
 3/16 A kérdező kommentje:
Most jut eszembe, hogy ikerterhességnek indultam, de az egyik baba a 8. héten elhalt. Lehet, hogy ez miatt magasabb? Mert ikreknél magas szokott lenni.
2011. máj. 23. 10:43
 4/16 Maxima ***** válasza:

Az a baj ezzel, hogy mar egy teljesen elavult modszer, par napot csuszik es mutat minden hulyeseget.

Egyik ismerosomnek 10x nagyobb erteket mutatott, elkuldtel genetikai ultrahangra, egeszseges babat mutattak neki. Ma mar 12 eves a gyerek, makk egeszseges.

2011. máj. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nekem meg alacsony lett/0,62/.Én is azóta izgulok,de rengeteg kismama mondja,hogy neki is rossz lett az eredménye és mégis egészséges babájuk született.Tehát mi is bízzunk ebben.Egyébként az ikerterhességeknél magasabb szokott lenni mert ugye nem egy baba van,de nem tudom mennyire számít bele ha már az egyik baba elment.Nekem azt mondták a múltkor,hogy ha sokat aggódom és rosszra gondolok akkor azt bevonzom és baj lesz.Ezért még ha nehéz is próbálok csak pozitívan hozzáállni a dolgokhoz és mindig mondogatom magamnak,hogy csak egészséges babánk lehet és én is csak egészséges lehetek a szülés után.

Üdv:34 hetes kismama

2011. máj. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem 0,48 lett, és semmi baja a gyereknek. Nagyon elavult, rettentő rossz vizsgálat. Én nem adnék rá.
2011. máj. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy ha alacsonyabb az nem is akkora baj, minthogyha magasabb. Most olvastam egy kérdést itt még 2 évvel ezelőttről, annak a kismamának is magas lett az afp-je és 7 hónaposan meghalt a magzat :((

Na most paráztam be totál... Most már egész terhesség alatt idegeskedni fogok :(

2011. máj. 23. 10:59
 8/16 Maxima ***** válasza:
Ne idegeskedj, mert azzal nagyon sokat artasz a babanak. Ha az megnyugtat 100%-ban inkabb kerj egy genetikai UH-ot.
2011. máj. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Oké, hogy kérek genetikait, de azt ígyse úgyse tudják kimutatni sehogy, hogyha pár hónap múlva elhal a baba.
2011. máj. 23. 11:08
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Saját magadat lovalod hisztériába egy bizonyítottan idejétmúlt, felesleges vizsgálat miatt. Ha koponyahiánya vagy nyitott gerince van azt kimutatja az UH (amire el is mész) elhalni meg elhalhat pár hónap múlva normál AFP mellett is. Csak emiatt nem fog elhalni.
2011. máj. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!