Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmehetek táppénzre bármikor?...

Elmehetek táppénzre bármikor? 29 hetes vagyok, ha kihúznám a 36. hétig, és utána mennék el amig nem születik meg a baba, majd TGYÁS akkor azt lehet?

Figyelt kérdés
Tanárként dolgozom,nem megterhelő a munkám,azért akarom húzni amig lehet.De a szerződésem lejár júni30.-án.Ezért nem tudom,hogy mit csináljak.Vagy akár a szrződésem lejárta előtt 1 héttel(júni 23) is elmehetek táppénzre amig nem lesz meg a baba?És csak utána tgyásra?
2010. ápr. 18. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Táppénzre bármikor mehetsz - orvosi papír kell.

A tgyás a kiírt időpont előtt 4 héttel kezdhető.

2010. ápr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha szerződésed lejárt, akkor a munkáltató jogszerűen szüntetheti meg a munkaviszonyt a táppénz folyósítása alatt is. Kérdés, hogy pontosan mi a szülés várható dátuma ? Ha onnan visszaszámolva a 4 hetet és az június 30-ra vagy hamarabbi dátumra esik akkor a juttatások szempontjából célszerű lenne előre tgyásra menni. A lényeg az, hogy legalább egy napot legyél úgy tgyásra jogosult, hogy van mögötte munkaviszony. Passzív jogon jogosult gyedre az akinek a tgyás folyósítása alatt szűnik meg a munkaviszonya. Ha táppénzre mész szülés előtt akkor a szerződésed lejártakor a munkáltató valószínűleg "ki fogja lőni" alólad a munkaviszonyt, és akkor nem tudod azt a feltételt teljesíteni, hogy biztosítottként szülsz. Ha a fenti megoldás nem megy, akkor a szerződésed lejárta után nem táppénzre hanem munkanélkülire menni. Ebben az esetben majd a szülés napjától kell igényelni a tgyást és a munkanélküli ellátást addig szüneteltetni.Ha lejár a tgyás akkor nem szabad rögtön gyedet igényelni, mert így nem jár, hanem először vissza kell jelentkezni a munkaügyre és csak utána megigényelni a gyedet.
2010. ápr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én tgyásra mennék ebben a helyzetben. de te tudod.
2010. ápr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
de most mikorra vagy kírva? Mert azt az időpntot megelőzően már mehtsz thgy-ra, tehát ha jól számoltam juni 23-án te már thgy-n leszel és nem táppénzen, nem? előtte meg nyugodtan mehetsz táppénzre, csak annak a munkáltatód nem biztos örülne, mert neki kell azt fizetni meg a munkád is kiesne és iskolában gondolom meg kéne oldani a helyettesítésed. ugyhogy duplán rosszul jár. De persze ez téged ne befolyásoljon.
2010. ápr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Júli4re vagyok kiírva és júni 30ig van szerződésem.

Akkor menjek el júni közepén táppénzre és júni 29.-én tgysra?

2010. ápr. 18. 11:39
 6/12 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlanám, h mivel a kiírt dátumhoz képest 4 héttel korábban elmehetsz thgys-re (neked ez jun. 6) menj el arra!!! De ezt én csinálnám!

37 hetes km

2010. ápr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
de nem értem miért akarsz táppénzre menni? Menj el THGY-ra, a július 4-ét megelőző 28. nappal. A THGY ideje maximalizálva van, nem fogsz kevesebbet kapni akkor sem ha jún 29-én mész el. Sőt szerintem a táppénz összege alacsonyabb, mint a THGY vagy a GYED . Ha táppénzre akarsz menni menj el a THGY előtt.
2010. ápr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi csajok,egy kicsit már tisztábban látok nektek köszönhetően:)

Azért akartam elmenni táppénzre,mert azt hittem,h az magasabb,mint a tgyás.De akkor elmegyek tgyásra,kb júni 15-én,akkor már úgysincs suli,nem kell helyettesíteni.Ja meg azért akartam elmenni táppénzre,h júni 30 és amig megszületik a baba a között biztosított legyek.De akkor így is az leszek,attól,h nincs szerződés,ugye?

2010. ápr. 18. 13:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem leszel biztosított attól, hogy nincs szerződés, csak abban a speciális helyzetben leszel, hogy a jogviszony a tgyás alatt szűnik meg, ezért kapod passzívan (nincs mögötte jogviszony) a tgyást. A táppénz ugyanannak az összegnek (tavalyi bruttó jövedelem) a 60%-a, a tgyás meg a 70%-a:D
2010. ápr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem,mindenképpen jobban járok a tgyással.Júni közepétől veszem igénybe.Még valami,mikor várható a tgyás első folyósításának az ideje?
2010. ápr. 18. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!