Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha most két évig lehet otthon...

Ha most két évig lehet otthon lenni egy babával, akkor a tgyás, gyed, gyes hogyan oszlik meg ebben a két évben? 24 hétig, vagyis kb.5 hónapig tgyás, aztán gyed, aztán gyes? De ezek mettől meddig vannak?

Figyelt kérdés
És aki 2010. május 1 előtt szül, az még 3 évre mehet el a babával? Nem úgy volt, h aki 2009 május 31-ig esik teherbe, arra még a régi 3 év vonatkozik, aki onnantól esik teherbe, az kap csak két évet?
2009. dec. 18. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:

A gyes alanyi jogon jár. Akinek jár a gyed, járhat 2 évig is, mint eddig, de annak feltétele változott, a biztosítottsági jogviszony kötelezettség növekedett. A TGYÁS kb. ugyanígy. Akinek 2 évig gyede lesz, nem lesz utána már plusz egy évig gyes, mint eddig.


A 2010. április 30. után születettekre vonatkozik.


Itt egy cikk, ez elég sok mindenre válaszol.

[link]

2009. dec. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy aki 2010.május 1 előtt szül ,még három évre mehet, aki utánna az már csak két évre. A két évnél szerintem úgy oszlik meg hogy 183 napig (6 hónapig) van a tgyás.
2009. dec. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk 2010 szeptemberben szülök, akkor a tgyást a 2009-es fizetéseim alapján kapom, de 6hónapig, 2011 márciusig, és onnantól gyedet, akkor a gyedet a 2010-es fizetéseim alapján fogom kapni?Azt már nem aszülés előtti évtől számolják, hanem a gyed kezdetét megelőző évtől?
2009. dec. 18. 19:03
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát ha még a régi rendszerbe esek akkor 6 hónap tgyás, utána ha volt mondjuk 10 év munkaviszonyom, akkor két év gyed és utána fél év gyes?És ebből áll a 3 év? Míg ha valakinek nem volt csak pl fél év munkaviszonya, akkor fél év tgyás, fél év gyed és két év gyes?
2009. dec. 18. 19:06
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy akkor milyen törvényt fogadtak el 2009.május 31-el, akkor miért kellett májusra előrehozni a lombikbeültetésemet, ha csak 2010.májustól lesznek ezek, akkor még ráért volna augusztusban is a beültetés??!!
2009. dec. 18. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!