Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a keményedés, olyan...

Milyen a keményedés, olyan mint a puffadás, hogyan tudom megkülönböztetni?

Figyelt kérdés

Első babámat várom és 18 hetes elmúltam. Fogalmam sincs arról hogy volt-e már keményedésem mert nem tudom milyen az. Puffadás előfordul még most is néha főleg ha olyat eszem. Ilyenkor nagyobbá válik a hasam és megkeményedik, majd szétdurran úgy érzem, nagyon feszül. A keményedés az milyen és mikor jelentkezik?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. aug. 9. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nalam 2 fele kemenyedes volt. Az elso az amikor belemenyedik a hasfalad, osszehuzodik az izom, ugy erzed, hogy olyan a pocakod akar egy kő, a masodiknál ezek mellé görcsös összehúzodas is jelentkezik, ez a fajta fájdalommal jár (mint amikor begorcsol a labad, huzodik, faj), gondot jelent, ha sokszor elofordul. Altalaban magneziummal enyhithetoek a tunetek.
2016. aug. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezek alapján nem volt még keményedésed, de nem is baj,inkább a végére jellemző, de általában minél többedik baba, annál gyakoribb, és annál korábban jelentkezik először.


Keményedésnek hívják, az egész méh lesz kemény tapintásra is, érzetre olyan, mintha egy vákuummal beszippantanák belülről, fájni nem fáj, inkább kellemetlennek mondható, mert feszül.


A Te esetedben a méhtezeje is még köldök alattvan bőven, tehát az alhasadban érezheted, ha egyáltalán.


Amúgy ennek nincs jelentősége, ha nem társul hozzá görcsös erős fájdalom.

A méh sima izmokból áll, azok húzódnak össze.

2016. aug. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én se tudtam milyen, pont ultrahangom voltam és szólt a doki h keményedésem van pont. Mondta h nem gáz mert a baba váltja ki, mert mocorgott. Én meg csak lestem h ez lenne az?! Fekvő helyzetben csúcsos volt a pocakom, de érdekes nekem ált.jobb oldalt keményedik, baba inkább arra van. Ezután meg már megfigyeltem h szex után eléggé feszül, kell legalább 5-10 perc mire megpuhul. A puffadás más, keményedéskor érzed a méhed feszülését, kicsit kellemetlen, de nem fájdalmas, viszont olyan érzés mintha bármelyik pillanatban fájhatna, szóval érdekes :) 27.héttől kezdődött amúgy. Most 30.hétben vagyok.
2016. aug. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen más, de ezt még nem is kell tudnod! :)
2016. aug. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!