Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem rendeződik a válásom...

Ha nem rendeződik a válásom addig amíg megszülök, mit kell intéznem ahhoz, hogy a mostani párom nevét kapja a babám?

Figyelt kérdés
Én Németországban élek, és nem tudom, hogy ezt otthon kell-e elintéznem a papír dogokat vagy itt kint.A mostani párom is szintén Magyar.Júniusba megyek haza és szeptemberben szülök.Köszi ha tudtok segíteni.
2010. ápr. 19. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos itt Mo-on van egy olyan törvény, ha a válás és a szülés között nem telik el 300 nap, akkor a volt férj nevére anyakönyvezik a babát mindenképpen. Hát én is így fogok járni sajnos.

26 hetes kismama

2010. ápr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy amíg az előző férjeddel nem vagytok elválva, a babát automatikusan az ő nevére anyakönyvezik és a párod csak utána fogja tudni a nevére venni. Egyébként itthon kell intézni a . Polgármesteri Hivatal Anyakönyvi osztályán. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..
2010. ápr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Ha Magyarok vagytok akkor szerintem itt kell intézni és nem ott.

Nah akkor én most leírom neked a tutit mert ilyenen már átmentem.

Ha szülésig nem válsz el akkor a volt férjed nevét kapja a baba,ha szülésig elválsz és nem telt el legalább minimum 182 nap a válás és szülés között akkor szintén a volt férj nevét kapja a baba. Ezen esetek fennállásánál a kicsi születése után bírósági macerák után lehet a biológiai apa a tényleges apa és kerülhet a nevére.

Mi a legegyszerűbb módot választottuk mert bele fért az időbe.Február vége felé kimondták a válást majd a felbelezési jogunkról lemondtunk így nem kellet 15 napot várni,hogy jogerőre emelkedjen hanem egyből az volt.Majd a papírral irány az anyakönyvvezető aztán a jegyző ott kérvényeztük,hogy 30 napon belül házasságot tudjunk kötni 2-3 nap múlva vissza is mehettünk a papírokért majd anyakönyveztetőnél választottunk időpontot és március elején összeházasodtunk így már a biológiai apa lett a tényleges apa és április elején megszültem. Szóval ha időbe elválsz akkor gyorsan újra kell házasodni különben bírósági macera lehet csak. Jah és sokan azt hiszik elég ilyenkor egy apai elismerő nyilatkozat.Nah ezt ne hidd el ha nem lennél házas akkor elég lenne,de férjnél vagy és van olyan is,hogy apaság vélelme szóval hiába a papír a jelenlegi párodtól senkit nem fog érdekelni,a férjedet tekintik apának.

2010. ápr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kedves első a jogerős válási papírral tessék elsétálni az anyakönyvvezetőhöz ő elmondja mit hogy mert illeték köteles a kérvény a jegyzőnek majd séta a jegyzőhöz miután onnan megkaptátok a papírt vissza az anyakönyvvezetőhöz és lehet az esküvő.Így ha pl hétfőn kezedbe van a jogerős papír kedden elintéztek mindent és a jegyző is gyors lesz akkor akár már azon a héten össze is házasodhattok és a tényleges apa nevén lesz a baba.
2010. ápr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors és kielégítő válaszokat.Sejtettem ,hogy ez lesz, de reméltem hogy van valami kiút.Egyébként nem tartom valami jónak ezt a törvényt,de gondolom ez senkit nem érdekel odafent.További szőp napot nektek!
2010. ápr. 19. 11:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha még házasságban élsz akkor a volt férjed nevére kerül,és úgy tudom akkor is ha kevesebb mint 9 hónapja váltok el.Szóval ha vele még házasságban élsz amikor a gyerek fogan akkor is az ő nevét fogja kapni.Majd csak ezután lehet intézni,hogy az édesapa nevét kapja.Barátnőmnél így volt.
2010. ápr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves 11.49-es!

Köszönöm a jótanácsot, csak sajnos ez nálam nem járható út. A baba a válásom után fogant ugyan, de az apának nem kell, így egyenlőre még apasági nyilatkozatot sem hajlandó tenni, nem hogy elvegyen feleségül. Konkrétan 3 és fél év után, (miután miatta váltam el) ki is dobott, mert nem vetettem el a babát. Így jártam, majdcsak lesz valahogy. Van még két gyerekem akik nagyon várják a kistesót.

26 hetes kismama

2010. ápr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Utolsónak írom, hogy az ilyen pasit ne sajnáld lehet jobban is jártál, hogy elment.Nagyon tisztelem benned, hogy vállaltad minden ellenére a babádat és még a két gyermekedet is neveled.Sok anyukának mutathatnál példát.

Gratulálok.Nagyon jó babavárást kívánok nektek.

2010. ápr. 19. 16:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Köszönöm szépen, remélem nálatok is minden úgy alakul ahogy szeretnétek.

2010. ápr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocs az off-ért! Azt nem értem,ha házas valaki,szül,minek kell ahhoz a házassági anyakönyvi kivonat,hogy a baba a férj nevére kerülhessen. Egyik üti a másikat.Mert mikor szültem 2008-ban, azt mondták,ha nincs házassági akkivonat akkor az én nevemet kapja a pici! ???
2010. ápr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!