Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen tényleg nem szabad...

Terhesen tényleg nem szabad sült hurkát, kolbászt enni?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam egy összejövetelen, szedtem magamnak egy kis darab sült hurkát meg kolbászt is. Meg is ettem, erre sógornőm rám szól, pontosabban rám üvölt kb, hogy TE MIT ETTÉL? Nem is értettem mi van, hirtelen mi baja lett, aztán mondta, hogy ettől meg is halhat a baba mert olyan anyag van benne, ami neki mérgező. Ez igaz? Nagyon megijesztett.
2016. aug. 22. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem megfelelően kezelt HÁZI húskészítmény okozhat botulizmust, ami káros lehet. De mivel alapból megsütve etted, semmi bajod nem lesz. A bolti kaja meg nem veszélyes.
2016. aug. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

"olyan anyag van benne"

mi felénk csak rizs+belsőségek+ vér/máj+ fűszerek vagy hús+hagyma+fűszerek vannak ezekben.

Semmi mérgező anyag.


Egészségedre!

2016. aug. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem igaz! Nyers húst nem szabad fogyasztani. Nos ez SÜLT.

Egyébként lehet szárazkolbászt is fogyasztani, ha normálisan füstölt termékről beszélünk...

2016. aug. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek! :)
2016. aug. 22. 11:30
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
2 válaszolóval érték egyet,ezek vannak benne,és annyi minden van írva h terhesen mit nem szabad enni,h ennyi erővel fényevők lehetnénk.én is mindent eszek kivéve nyers húst halat tojást,de ezeket terhesség előtt se ettem,szalonnát még egyenesen imádom mióta terhes vagyok,előtte szagától is rosszul voltam,igaz megsütöm,de néha 1-1 vékonyabb szelet lemegy sületlenül is,és egészséges a pocaklakó
2016. aug. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Sógorőd hülyeségeket beszél, a sült hurkától, kolbásztól nem lesz sem a babának, sem neked semmi bajod. A nyers disznóhús az ami veszélyes lehet, mondjuk én azt akkor sem eszem soha ha nem vagyok terhes.
2016. aug. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyers ételt nem szabad enni. Sütve azt eszel, amit szeretnél. :)
2016. aug. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Hat nem kene ilyeneket enned.... Ahogy fustolt husokat se, fustolt lazacot se. Kecsketejbol gyartott dolgokat se pl ha feta sajtot veszel akkor csekkold le h milyen tejbol van. A tehen tej az okes. Hazi tej, turo, ilyen sza**okat felejts el... Hurka meg kolbasz meg alapjaba veve egeszsegtelen kaja. Minek eszel ilyeneket? Toxoplazmozist is okozhat ugye az az egyik. Virslit, szalamikat.... Ilyeneket sem!

En most vagyok 33 hetes de semmi disznohusbol keszitett etelt nem eszek ... Nemtudom nem bizom benne az egyik legegeszsegtelenebb. Inkabb egyel halat abba talan van vmi amire a babank is szuksege van.

2016. aug. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Ne is haragudjatok elottem kommentelok de hulyesegeket irtok. A fustolt es a sult hus kozott eleg nagy kulonbseg van! Mivel ami megvan fustolve az nincs sutve.... Tehat nem eheti a kismama! Ahogy szalamikat sem. Miert nem? Mert nyers husdaralekokat tartalmaz. Max akkor ha rarakod pizzara es beteszed 200 fokra 20 percre sulni. Akkor max megeheted. Ki a franc eszik egyebkent a szo szoszoros ertelmebe nyers hust? Senki.... A nyers vonatkozik itt mindenre ami nyers adalekot tartalmaz. Mint a májkrem a szalami a virsli meg a fustolt hus....(kolbasz akarmi)
2016. aug. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
tukortojast sem ehetsz.. Mert a tojas sargaja nyers marad.
2016. aug. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!