Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség 30-31. hetén...

A terhesség 30-31. hetén Megszületett babáknak lehet valamibszellemi visszamaradottsaga? Vagy egyéb veszélyes baja?

Figyelt kérdés
31 hetes Kismama vagyok és be kellett jönnöm valoszinuleg magzatvíz folyással és most vannak kisebb gorcseim.attol Félek hogy megszulok.

2016. aug. 26. 18:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem lesz semmi baj.. Én 26. Hétre születtem 900 grammal 34 centivel. Az csoda hogy túl éltem. Jah és nincs semmilyen szellemi, lelki, testi vissza maradásom. És jelenleg az első babámat várom. 22 L 20+6 hkm
2016. aug. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%
Nyilván az orvosok minden tőlük telhetőt megtesznek. DE. Fel kell készülnöd, hogy ha ilyen korán megszületik (gyakorlatilag a szükséges időnek csak a háromnegyedét töltötte bent) nagyon komoly bajai is lehetnek. Meglehet, hogy megússzátok egy erős dioptriás szemüveggel, de az is lehet, hogy egész életében gondozásra szorul majd.
2016. aug. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Anyum barátnőjének a kislánya jó pár évvel ezelőtt 29.-ik hétre született, teljesen egészséges, egyetemre jár. Mamám pedig szintén koraszülött volt és egész életében alig járt orvoshoz.
2016. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Ha kórházban vagy és a születés után rögtön megfelelőn ellátják a kisbabát (inkubátor, stb), akkor nagyon kicsi az esély rá, hogy baj legyen, legfeljebb kell majd neki 2-3 év, mire utoléri a kortársait.
2016. aug. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, előfordulhat, hogy lesz valami értelmi vagy testi baj, de ugyanúgy ez előfordulhat időre született kicsiknél is, akik születés közben sérülnek.

A baba most 95%os életben maradási eséllyel születik, ha nem tudják visszatartani.

2016. aug. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. aug. 27. 00:38
 7/18 anonim ***** válasza:
Szia!Ha csak magzatvíz szivárgás van, akkor nincs nagy baj, mert újra tud termelődni, gondolom megpróbálják leállítani a szülést, ha beindulna. Tudom, nehéz, de próbálj meg megnyugodni! a többit az orvosok látják. A Sote-n vagy? Tényleg értik a dolgukat.
2016. aug. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A magzatvíz szivárgást csak Te gondolod, vagy már ők is megerősítették?
2016. aug. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Tegnap óta nem neztek rám ugyhogy így nehéz megerősíteni. A hasam viszont neha-néha bekemenyedik. Szülészeten a 2.on vagyok.
2016. aug. 27. 11:56
 10/18 anonim ***** válasza:
És mondani mit mondtak? Nst-n mikor néztek? Nem kaptál még tüdőérlelőt, ugye?
2016. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!