Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ne aggodjak ezen?

Szerintetek ne aggodjak ezen?

Figyelt kérdés
Ma voltam 38 hetesen vizsgalaton, a magzat sulya 2680deka. Doki szerint kisse kicsi a baba, de mondta meg ez jo. De hozzatette ha veletlenul nem ereznem a mozgast akkor telefonalni kell a korhaznak. Nemtudom miert momndta, de ugy megijesztett ezzel. Tudom ez a dolga, de azota csak mindig a babamozgasra koncentralok, arra figyelek, mozog e eleget.

2016. aug. 25. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha olyan nagy gond lett volna, akkor haza sem engedett volna szerintem.

Igazából én ezt nem is értem, hogy miért kell ijesztgetni egy kismamát. Ha valaki gondot lát, akkor tartson bent a kórházba, de ne küldjön haza így.

Amúgy ez csak súlybecslés, lehet, hogy csak 2,5 kg a babád, de az is lehet, hogy már 3 kg. Ezek csak becslések. Meg aztán elviekben még van 2 heted a szülésig és nem születhet mindenki 4 kg-al.:) Valószínűleg egy teljesen átlagos súlyú babád lesz, nem lesz óriásbaba.

2016. aug. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is kb ekkora súlyú volt a baba ennyi idősen :) 40. Hétre 2900 grammal született. Mar egy éves elmúlt, meg mindig pici es a súlya sem tul nagy (de arányos, picit húsos :) ) Egyéni adottság. Nálunk senki nem volt nagy baba, meg ugy általánosságban sem vagyunk valami magasak, súlyosak :D szerintem ez jo méret. Ezt az ijesztgetést én sem értem, szerintem ne foglalkozz vele. Figyelj a babára, hogy mozog-e, de gondolom eddig is ezt tetted :) további boldog babavárást, ne idegeskedj :)
2016. aug. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom mindkettotok valaszat. Igen mint irtatok, ezzel engem tenyleg nagyon megijesztett. Eddig is figyeltem mindig a mozgasat, de most a hatralevo idoben megjobban figyelni fogom. Persze mint leirtatok ez csak becsult meret. Mert hetfon pedig egy masik orvos mondta, a baba sulya 2800 deka. Es ma ra is kerdeztem az orvosnal, hogy lehet ez, ma meg kevesebb. Azt mondta, mert az nem uh on neztek. Hetfon tenyleg nem uh volt. De amugy nagyon sokat mozog a baba, foleg ejjel 1 utan nagyon.
2016. aug. 25. 19:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Normál esetben már a 36. héten elmondják, hogy a következő dolgokra figyelni kell a következő hetekben:

1. Nem szivárog-e a magzatvíz

2. Nem távozott-e a nyákdugó

3. Vannak-e rendszeresen jelentkező méhösszehúzódások

4. Mozog-e a magzat

Ezek rutin dolgok, amit minden kismamának figyelni kell így az utolsó időben, ezt nem a súlya miatt mondta. Amúgy a 38. hétre a 2700 g elérése normális, egyáltalán nem kicsi. Persze vannak nagyobb babák, de ez rengeteg mindentől függ (fiú, lány, genetika, stb). Szóval nyugodj meg, a kisbabád mérete megfelelő, a magzatmozgás figyelése az utolsó hónapban pedig a baba súlyától függetlenül mindenkinek javasolt. 38 hkm

2016. aug. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!