Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A magzat korát mikortól kell...

A magzat korát mikortól kell számolni? Az utolsó menzesz első napjától, vagy pedig a 12. heti UH-n mért értékek alapján?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azzal kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hogy a 18 hetes UH következne. A héten menzi alapján még csak 17 hetes vagyok, viszont a korábbi UH-on becsült méretek alapján már betöltöttem a 18-at. Most akkor menjek el a héten erre a 18. heti UH-ra, vagy várjak még vele egy hetet,mert menzi alapján nézik a terhességi kort? Köszönöm!

#valódi terhességi kor #menzi alapján
2016. aug. 30. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
legpontosabb akkor lesz, ha a legkorábbi uh méretek alapján számolják. tehát ha 6 hetesen voltál először, akkor az alapján
2016. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. 6 hetes Uh-on 6 hetesnek is mondtak, 7 mm-es volt az embrió. Viszont amikor elmentem a 12 hetes UH-ra, akkor ott valódi terhességi kornál már 13+2 szerepelt. Ezért nem is értettem, hogy akkor mi van :D Bár most hogy így pontosabban utána számolgatok, holnap szeretnénk menni erre az UH-ra,mert párom ekkor tudna elkísérni és végülis utolsó menzi alapján 17+6 leszek holnap....az az 1 nap már szerintem nem sokat számíthat... :) Köszönöm!
2016. aug. 30. 12:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát nálunk mondjuk nincs olyan h "elmegyek uhra ha olyan kedvem lesz". Időpontot kell kérni jó előre.
2016. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nálunk a nőgyógyász megírja a beutalót a Klinikára és bármikor lehet menni, ott sorszámot adnak és az alapján szólítanak :) Debrecenben nem kell külön időpontot kérni, elég egy beutaló!
2016. aug. 30. 13:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a 2. genetikai UH-t inkább betöltött 19. hét után kell csináltatni. Én még csak 16+3 vagyok, de a doki azt mondta 19. hét előtt semmiféleképp ne menjek, 19. hét végefelé érdemes, akkor a legpontosabb. :)
2016. aug. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek! :) Aranyosak vagytok :) Nekem azt mondta a dokim a 18. héten menjek :)
2016. aug. 30. 15:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyobbnak mérték a 12 hetes uh-n, es hivatalosan is módosította a doki a korát.

Régi szép debreceni idők! Szültem én is ott, és imádtam az ottani terhesgondozást, hogy nem kellett hetekkel előre tudnom, mikor fogok ráérni.

Boldog babavárást!

2016. aug. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is imádom a Klinikát...csaj sajna sokszor egy fél napot kell várni,míg sorra kerül az ember :D De nagyon kedves minden ott dolgozó :) Végül elmentem ma és azt mondták teljesen jó időben jöttem, ráadásul minden méretünk 18 hetes méreteknek megfelelő és minden rendben van :) Köszönöm szépen :) Szép napot mindenkinek ;)
2016. aug. 31. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!