Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogy oldotta meg?

Ki hogy oldotta meg?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok érdekelnének. A helyzet az, hogy van egy 11 hós kislányom, és úgy néz ki jön a kistesó. Nem volt betervzve, védekezés mellett sikerült, de biztos megvan az oka, hogy így alakult :) orvosnál még nem voltam mert csak 7-én kellett volna megjönnie, nem jött meg ezért csináltam tesztet. Egyértelmű pozitív lett. Majd még aznap este megismételtem, mert azt hittem hibás a teszt, de az is egyértelmű pozitív lett. Tehát orvos még nem erősítette meg. Arra lennék kiváncsi ki hogy okdotta meg amikor terhes volt,mde volt mellettemegy babája? Most Nóri kb 8 kg. Emelgetem, ettől nem lehet baj? Nem megy el a másik? Segítséget a férjen kívül nem tudok kérni mert senki nem tudja még. Köszönöm annak aki válaszol :)

2015. dec. 9. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hozzá vagy szokva a babád súlyához így ez nem okoz gondot. Gratulálok!
2015. dec. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan felemelheted, nem lesz baja a babának, de azért ne cipeld túl sokáig.

Nekem 2 év 5 hónap van a gyerekeim közt, és a nagyot is fel szoktam venni olykor, de persze csak annyi időre hogy ne erőltessen meg magam.

2015. dec. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

12 hónapos volt a fiam, amikor kiderült, hogy terhes vagyok. Ő akkor 10 kg volt, nagyon sokat kellett emelgetni még, pl a kádból ki-be. Ezeket az emeléseket karból csináltam, próbáltam csak akkor emelgetni, ha tényleg muszáj volt. De ha problémamentes a terhességed, ebből nem lesz baj! A szervezeted hozzá van szokva az X kg emelgetéséhez. Ezen nem kell aggódni, nem fog elmenni a másik baba.

Meg ugye a nagyobbal sétálni kell, játszóra vinni, stb, szóval legalébb mozogsz majd, formában leszel. :)

Én is anno aggódtam emiatt, de az orvos is megnyugtatott, h ebből alapból nem lehet baj.

Egészen jól bírtam a terhességet, a végén volt már elegem az egészből, mert 10 m séta után fájt a hasam és le akart szakadni. De ezen is túl voltam. A szüls meg pikk-pakk megvolt. :)

Minden okés lesz, nyugi :) És gratulálok. :)

2015. dec. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

15 hónapos volt legnagyobb gyermekem, mikor terhes lettem a húgával. Ha megemeltem a nagyot, rögtön megfájdult a hasam, így csak akkor emeltem, ha nagyon muszáj volt, meg egyébként is elég nehezen viseltem a terhesség első felét.

A középső gyerek 8 hónapos volt, mikor a harmadikkal terhes lettem, akkor meg nem volt semmi bajom, a nagyot is simán bírtam emelni.

Ha nem vagy veszélyeztetett terhes, és nem jelez ellene a szervezeted, akkor a megszokott súlyt szabad emelni. Ha orvosilag valamiért ez ellenjavalt, akkor kell kitalálni, hogyan tudod az emeléseket lecsökkenteni, pl. ágyon pelenkázod nem a pelenkázón, ülve veszed ölbe és próbálod vigasztalni, stb.

2015. dec. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudsz mit csinàlni, ha fel kell venni hàt fel kell venni... Az én lànyom 2 éves és 30 hetes terhes vagyok, séta közben ha elfàrad nekem kell hazacipelni őt, mikor őt vàrtam pedig az első 3 hónapban amíg dolgoztam a 10-15kg-os làdákat kellett pakolàsznom. Nem valószìnű hogy bàrmi baja lessz amíg nem 50kg-okkal próbàlkozol
2015. dec. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy veszélyeztetett, akkor nincs mitől tartani, a baba "nem megy csak úgy el".

Nálunk 23 hónap lett az első kettő között (sokan ennél lényegesen kisebb korkülönbséggel is vállalnak babát).

Az én lányom megtanult rengeteg dolgot egyedül, amikor nagyobb lett a pocakom.

A kiságyból kivettük a két rudat, így megtanult ki-be mászni.

Az etetőszék mellé széket tettem, abba is bemászott egyedül, még a kádból is kimászott egyedül, persze mindig mellette voltam, ha megcsúszna elkapjam, de nagyon ügyes volt. Még a babakocsiba is megtanult bemászni. :)

Sok boldogságot!

2015. dec. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) még orvos nem erősítette meg ahogy írtam. Még korai lenne dokihoz menni ugye?
2015. dec. 9. 13:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Hozzáedződik a tasted, megerősít, még jó is lesz.
2015. dec. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4 éves fiam végig emelgettem, semmi bajunk nem lett.
2015. dec. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 16 kg semmi gondunk. Az előző baba 1 éve ment el és biztosan nem az emelgetéstől.

Ha nem vagy veszélyeztetett, akkor nem kell félned. Én ez mellett egyedül viszek egy nagy ház háztartását, bedogozok a cégünkbe is és semmi gond szerencsére. Boldog babavárást!

2015. dec. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!