Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felmondás alatt derül ki a...

Felmondás alatt derül ki a terhesség, mi van ilyenkor?

Figyelt kérdés
El akarnak küldeni még felmond ó papírt nem kaptam de gondolom hamarosan megkapom viszont mi próbálkoztunk a babával (nem sejtettem hogy elküldenek) kB két hét még mire tesztelhetek mivel most volt az a hetünk hogy próbálkozunk, az sem biztos hogy sikerül de ha mégis akkor már nincs vissza út, (másik munkában azért nem gondolkozom mert próba idő alatt nincs táppénz) és én valószínűleg veszélyeztetett terhes leszek, az elmúlt egy évben volt már Missed ab, ez előtt 3honappal vetélés
2016. szept. 2. 11:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

most már fogantatás pillanatától él a védettség. elméletileg ha pozitívat tesztelsz 2 hét múlva, akkor vissza kell venniük.

mondjuk ha nem akarnak akkor elég hosszú huzavona lehet bíróságon keresztül.

2016. szept. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Attól kezdve, hogy terhes vagy (nem attól kezdve, hogy van pozitiv teszted vagy orvosi igazolásod!), nem mondhatnak fel neked. Ha terhes vagy és mégis felmondanak, akkor az érvénytelen, és kötelesek visszavonni.
2016. szept. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tehát ha pl a felmondási időből még van 2hét és én orvosi papírral már akkor tudom igazolni a babát vissza kell mondaniuk a felmondást? Már volt egy peres ügye a cégnek jogtalan kirúgásért
2016. szept. 2. 11:43
 4/17 anonim ***** válasza:
De nem vagy próbaidőn, ugye?
2016. szept. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Másfél éve határozatlan idejű szerződésem van :)
2016. szept. 2. 11:50
 6/17 anonim ***** válasza:

nem a felmondási idő, hanem amikor felmondanak. utána még hiába vagy ott pár hétig, ha azalatt esel teherbe amikor a felmondási idődet tö9ltöd, akkor már nem vagy védett.


de mondjuk nálad erről szó sincs, mert még nem mondtak fel és már túl vagytok az aktuson, tehát most ha terhes leszel, akkor vissza kell venniük

2016. szept. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A felmondás közlésekor ha terhes, akkor védett.
2016. szept. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az a baj bele fog esni a felmondási időmbe a terhesség kiderülese, mert most szabadságon vagyok így nem tudják ide adni a levelet de azt mondta hogy elküldenek készítik a papirjaimat és szól ha kész
2016. szept. 2. 12:14
 9/17 anonim ***** válasza:

kérdező, ne legyél már ennyire... ahh nem írok csúnyát.


próbáld már meg felfogni amit írnak, a FOGANTATÁSTÓL VAGY VÉDETT. nem akkor mikor pozitívat tesztelsz. nem tudm neked már jobban körbeírni

2016. szept. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Tehát most próbálkoztunk és ő kiküldi a levelet hétfőn akkor már a felmondasomat töltöm és még ha sikerül is csak beágyazodásnál fogok tartani a terhessegben, plusz gondolom alá is kell írjam vagy nem tudom (nem mondhatom azt neki hogy most próbálkoztunk lehet terhes vagyok)
2016. szept. 2. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!