Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinél hogy alakult a terhesség...

Kinél hogy alakult a terhességi magas vérnyomás?

Figyelt kérdés

Most derült ki, hogy magas a vérnyomásom, 26 hetes vagyok. 150/90 volt az eddigi legmagasabb értékem, egyszer-egyszer ugrik 140/90 fölé, de tartósan 130/80 felett van, semmi más tünet nincs: vizelet negatív, láb- és kézdagasás nincs. Ma elkezdtem Dopegytet szedni.

Volt valamelyikőtök hasonlóan? Hogy alakult a terhesség?


2016. szept. 5. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg itt fekszek vele a korházban. :/
2016. szept. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam a 29. héten jött elő egy hetet töltöttem a kórházban, kivizsgáltak elkezdtem szedni a dopegytet úgy tűnt rendben vagyok.Aztán a 33. héten mértem egyetlen 1 alkalommal 150/95-ös vérnyomást a dokim mondta,hogy feküdjek be wlvégeznek megint néhány vizsgálatot, emelik az adagot és egy pár nap múlva mehetek haza.Hát....nem így lett sajnos.Egyik pillanatról a másikra HELLP szindróma alakult ki nálam, ami azt jelenti, hogy elkezdett leállni a májam, a vérkerinkésem összeomlott szóval azonnali életmentő császárt végeztek a 33. héten.Nem is ez volt a legborzasztóbb hanem az, hogy 3 nap alatt (a betegség miatt) több mint 300 grammot fogyott a baba így mindössze 1470 grammal született.Szóval nagyon-nagyon figyelj magadra, ha az orvos azt mondja kórház, akkor kórház.Mi is így maradtunk életben, azt mondta a doki ha otthon lettünk volna nem éltük volna túl.Én vizesedtem, de fehérje nem volt soha a vizeltemben...aztán mégis.Szóval a terhesség alatti magas vérnyomás nem játék, vedd komolyan és figyelj oda nagyon. Kívánom, hogy minden rendben legyen veletek és a gyógyszerrel kordában tudják tartani.
2016. szept. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem már a legelső védőnői látogatás alkalmával 145/95-öt mértek, onnantól keményen Dopegyt. Néha megugrott, de nem volt vele gond. Kb. a 31. héttől dagadtam, de nem vészesen, és csak a bokám. Nst-n egyszer-,kétszer mértek magasabbat, irt fel a dokim egy másik gyógyszert is, amiből egy szemet kellett szétrágni, ha megugrott. Nagyon be voltam tojva, folyton mértem, kétnaponta nézte a védőnő a vizeletemet.

A végére 38. hétre kétkeresztes lett vizeletem, de a dokim megnyugtatott akkor is, hogy nem lesz gond, ha normálisan mérem, és szedem a gyógyszert - bár a császár végig ott lebegett a fejem felett.

Túlhordtam 5 nappal, 160-as vérnyomással mentem szülni, vajúdás közben kaptam 2 Dopegytet, (azt mondta a szülésznő, hogy ó, hát még hajnal van biztos azért ilyen magas, mert nem vettem be a reggeli gyógyszeradagomat:))és semmi gond nem volt, nagyon hamar meglett a babám, természetes úton. Hogy közben méregették-e, nem is figyeltem, de gondolom ha valami gáz lett volna, visznek a műtőbe... :)

2016. szept. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elsőnek kitartást, a többieknek is köszönöm, nagyon figyelek majd. Van valami tippetrk esetleg arra, mit tehetek még a gyógyszerszedésen kívül?
2016. szept. 5. 21:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, mind a két terhességem végén magas volt a vérnyomásom főleg mikor nst-n mérték. Nem volt semmi gond, az elsővel vizesedtem a másodikkal nem. Mind a kettő császáros más ok miatt. 2 nappal később normális volt a vérnyomásom. Most a harmadikkal alacsony pedig van súlyfeleslegem is. A doki napi két diót jvasolt vagy hidegen sajtolt tökmag olajat. Ne sózzak agyon mindent. Annyi hogy én most bármilyen édességtől rosszul vagyok, megkívánom de fáj a gyomrom és nem bírom megenni.
2016. szept. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Nálam is van egy jó adag fehérköpeny szindróma azért a vérnyomásmérésnél, ha már rám rakják, rosszul vagyok. :)


Én nem ittam semmiféle kávét, sőt még teát sem, abban is van koffein, a zöldben is, egyedül a Roiboos tea iható.

Ezenkivül rengeteg folyadék, és kevés só.

2016. szept. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!