Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire számíthatok így? (Részlet...

Mire számíthatok így? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Folyamatosan járok/jártam vèdőnőhöz (nála a vérnyomás ok volt, vizeletben nem volt eddig soha fehérje) és magándokihoz, edddig minden rendben volt.Ma azonban 150/108-as vérnyomást mértem (rosszul is éreztem magam) Hívtam a vèdőnőt megnyugtatott hogy előfordul az ilyen kilengés ne izguljak mèrjem óránkènt és ha a további mèrésekkor is magas lesz az èrték szóljak a dokimnak.Sajnos egész nap nem ment 140/100 alá az orvos pedig azt mondta hogy holnap mindenképpen menjek be a terhesambulanciára kivizsgálásra. Lehet hogy bent fognak tartani?Illetve ha nagy gáz lenne akkor már most este beküldött volna a doki nem?Azon is gondolkodtam hogy mi van ha máskor is volt magas a vèrnyomásom csak akkor nem voltam rosszul és nem vettem észre és mi van ha baja lesz emiatt a babának? (Eddig is méregettem itthon 2-3 naponta de mi van akkor ha pont aznap nem mértem amikor esetleg magas volt?)


Tiszta para vagyok!


Válaszokat köszönöm!



2016. máj. 19. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Valószínűleg be fognak fekzetni pár napra, beállítják a gyógyszeredet. Én dopegytet kaptam, 2x1-t, 3. nap mehettem haza.

2016. máj. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Eszter76 ***** válasza:
100%

Először is nyugodj meg! Ha akkora lenne a baj, akkor nem holnap kéne menned. A baba jó helyen van, nem lesz semmi baja ettől!

A magas vérnyomást észrevetted volna, ha máskor is előfordul.

Ma már szerintem ne mérd meg többször! Pihenj le és holnap menj el szépen az orvoshoz. Majd ott megmondják, hogy kell-e gyógyszer vagy hogy mitől ment föl. Nyugi!

2016. máj. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!Semmikepp ne meregesd,es ne aggodj ,en is ugy jartam (sajnos) h hosszabb ideig volt kezeletlenul a magas vernyomasom,mert a kezeloorvosom nem fektetett eleg hangsulyt ra.Rovid tavon (1x-2x) nem lehet baja a babodnak tole,de mindenkepp be kell allitani a gyogyit,mert sulyos toxemia lehet belole,ahogy nalam.En is dopegytet kaptam...

Pihenj,aludj!

2016. máj. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Voltam a kórházban, ott reggel 140/90-et mértek.Vizelet rendben, nincs fehérje, véreredmény jövő hèten kedden, akkor kell visszamennem kontrollra. Addig vérnyomásnaplót kell vezetnem (napi 3x mérni) Ha a kontroll időpontja előtt 150/ akármennyit vagy a felett mérek be kell mennem a sürgősségire. A doki (nem saját) megnyomkodta a hasam tetejét, ami egyébként rohadtul fájt, azt nem tudom hogy miért csinálta (talán a méh elhelyezkedését nézte..passz) sok pihenést, sok vizet és szénhidrátszegény étrendet javasolt.A vérnyomásnaplótól és a véreredmènytől teszik függővé, hogy be kell-e feküdnöm, vagy kell-e vérnyomáscsökkentő.
2016. máj. 20. 09:50
 5/10 Eszter76 ***** válasza:

Hány hetes vagy?

Nem értem, az alsó értéket miért nem hangsúlyozták... nem a 140 annyira sok, hanem a /100...

A mérési napló az jó ötlet, de próbáld meg nem túlparázni, mert attól is fölmehet!

Nekem az utolsó hónapban rendszeresen fölment a fölső érték 150 körülire, de az alsó nem volt ennyire magas - nem kaptam rá gyógyszert sem.

Egyébként tényleg a toxémiát akarják kiszűrni, megelőzni - de annak csak az egyik tünete a magas(abb) vérnyomás, azon kívül van csomó más is.

Ne idegeskedj, az a fontos! A babád jó helyen van, ő ebből az egészből nem vesz észere semmit. :-) De azért vigyázz magadra! :-)

2016. máj. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves Eszter76!Én sem értem de így mondták. 29 hetes vagyok, remélem tényleg nem lesz semmi gond.Eddig dolgoztam még de a mai naptól táppénzen vagyok, aztán jövő héten kiderül, hogy meddig.Még szeretnék egy kicsit dolgozni, de a baba egészsége a legfontosabb úgyhogy ha a doki azt mondja, hogy nem lehet akkor nem fogok.Köszönöm a bíztató szavakat!
2016. máj. 20. 11:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Minden rendben lett veletek?
2016. nov. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó köszönöm a kérdést, most már nagyjából jól....történet a következő.Az egy hetes kórházi bent lét után haza engedtek, szedtem szépen a gyógyszert, de hetente kellett kontrollra, vérvételre, vizeletvizsgálatra járnom. A 33. héten egyetlen egyszer mértem egy 150/-es értéket, erre azt mondta a doki, hogy egy pár napig feküdjek be beállítjuk megint a gyógyszert és mehetek haza.Sajnos a 3. kórházi napomon, nagyon rosszul lettem, hánytam, fájt a gyomrom(mint később kiderült a májam volt az, ami kezdett leállni).Kötöttek be infúziót még alig csepegett belőle jött a nővérke, hogy megyünk szülni mert nagyon rossz a véreredményem.Tehát a 33. héten életmentő császár volt hellp szindróma miatt, baba 1470 grammal született mert a betegsègem miatt fogyott az anyaméhben. A doki azt mondta, ha nem a kórházban vagyunk már nemnis élnénk.1 hónap koraszülött osztály, majd itthon előjött neki köldök és 2 oldali lágyéksérv, azt megműtötték 1 hónapja.Azonban most megint találtak valami nem jót a vérében, immunulógushoz kell mennünk.Hát ez a mi történetünk 😢
2016. nov. 18. 20:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Uccso vagyok!Hat nem semmi kis tortenet.Ugyes vagy ,h tuleltetek,szo szerint ;) Kitartas a tovabbiakhoz!
2016. dec. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja ,a 3-as is em voltam :)
2016. dec. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!