Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyhangú étkezés pár napig...

Egyhangú étkezés pár napig okozhat gondot?

Figyelt kérdés

Sajnos a kívánós kismamák táborát erősítem ezúttal. Van, amikor két-három napig nem kívánok mást, csak gyümölcsöt, vagy savanyúkáposztát eszek egész nap. De olyan is volt, mikor a zabpelyhen kívül nem tudtam mást megenni, mindennek bántott a szaga. Természetesen kismama vitamint szedek.

Lehet ebből gond?


Alapvetően kiegyensúlyozottan táplálkozok, mindent eszek (sovány húst, tejterméket, zöldséget, gyümölcsöt, stb.), de az elmúlt két hétben sikerült megbolondulni.

Valahol talán normális is, hogy a megnövekedett tápanyagszükségletre figyelmeztet így a szerveztem, és azért eszek sok gyümölcsöt?

Igyekszek mellé még ezt-azt pótolni, mondjuk főtt tojást enni, vagy natúr hússzeletet, de nem kívánom, és utána tiltakozik a gyomrom. :(


Gondolom, ahogy jött, úgy megy, az előző két terhességem alatt egész normális voltam. :)


Ha rövid ideig egyhangúan étkezek, akkor okozhatok kárt?


15hkm



2016. szept. 13. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Par napig tartoval nem. En az elejen olyan rosszul voltam, h mindent kihanytam. A nap vegen, miutan kijott egy reggeli, ket ebed, ket vacsi es a koztes gyumolcsok, stb, canada dryt ittam maoammal. Azt kivantam es az bent maradt.
2016. szept. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
régen az öregek mindig azt mondták a kismama egyen azt amit kíván mert azt kívánja a baba... ha 1 hétig gyümölcsöt akkor azt.. :) én úgy gondolom hogy igen a szervezetünk sokkal jobban tudja mire van szükségünk és azért kívánja egyszer ezt máskor azt... semmi baja nem lesz, egyél csak azt ami jólesik!
2016. szept. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 15. hetes terhességi koromig szinte csak almát tudtam enni, meg néha egy kis levest (annak is inkább csak a levét). Megkérdeztem a nőgyógyászom akkor, és azt mondta, sem a kisbabának, sem nekem nem lesz bajunk. A kisbaba úgyis mindent elvesz, amire szüksége van, úgyhogy ne aggódj, legfeljebb te leszel egy kicsit energiátlanabb, de nem feltétlenül. Amúgy pedig a sok gyümölcs az nagyon jó, ha mást nem nagyon kívánsz, akkor ne erőltesd. Pl. fehérjepótlásra (ha a tojás, hús nem csúszik igazán) fogyaszthatsz mandulát, diót, pisztáciát, esetleg chia magot (ez utóbbit vízben áztatva).

40+6 hkm

2016. szept. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Edd azt, amit kívánsz!

16 hetesen "szendvicses uborkán" éltem. Nagyon kívántam. A férjem nevezte el így, kevés vaj meg felvágott és nagyn nagyon sok uborka és sajt volt a kenyeren. Kb 1-2 hétig mindennap ettem ilyet. Majd meghaltam érte. Aztán persze visszatértem a változatos táplálkozáshoz.

A terhességem végén meg a gyümölcsökért voltam megveszve, nagyon sokat megettem mindenféléből.

Egyébként egészséges (és nagyon jó étvágyú) a babám, nem ezen múlik.

2016. szept. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!