Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A diabetikus édességektől...

A diabetikus édességektől lehet hízni?

Figyelt kérdés
nem vagyok cukros,legalábbis nemtudok róla,még csak 2hét mulva fogok menni a terheléses vércukor vizsgálatra,de tudtommal nem vagyok az.Viszont édességfüggő vagyok,vagyis csokifüggő..:S Azért kérdem ezt a diabetikus csokit,hogy ha azt ennék,az is hízlal ugyanúgy mint a rendes,vagy azért az nem annyira?Most még nincs gond,mert 3kg-ot híztam eddig,most vagyok 24hetes,de most így elgondolkoztam hogy nehogy most szaladjanak fel a kg-ok,pláne hogy én van hogy 5perc alatt bevágok egy tábla csokit...:S Mindennap eszek valami édességet,nembírom ki hogy ne egyek..Szóval ha tudnátok segíteni hogy mi az az édesség ami nemnagyon hízlal,megköszönném,mert ezekbe a diabetikus dolgokba nem vagyok otthon,életembe nem ettem ilyet.
2010. ápr. 22. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem is ugyanúgy, de természetsen hízlal. Nincs benne cukor (vagy legalábbis közel sem annyi), de a zsírból (kakaóvajból) ennél a típusnál sem spórolnak.
2010. ápr. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos igen. Ezek nem kaloriaszegenyek, csak cukor mentesek.

Az edessegeken fel van altalaban tuntetve az energiatartalom, boltban hasonlitsd ossze a simat a diabetikussal. Nincs nagy kulonbseg.

Szerintem abbol nincs gond, ha neha, amikor tenyleg megkivanod, akkor eszel egy szelet normal csokit, sutit.

Azzal van gond, ha naponta tobbszor, allando jelleggel eszed azokat es ez a normal, rostdus, egeszseges etkezesek karara megy.

Terhesen is igaz az, hogyha a joval tobb energiat viszel be, mint amennyire szukseged van, akkor hizni fogsz (es nem csak a terhesseg tenyenek megfelelo merteku lesz a hizas).

Ki lehet birni, csak az agyadban kell tudni megkulonboztetni a tenyleges es eros megkivanast attol, amikor rutinszeruen eszed a csokit. A rutinszeru fellobbano kivanaskor mondjuk elraghatnal egy almat is.

2010. ápr. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen,attól lehet igazán,pontosan az első hozzászóló által említett zsír miatt,amit beleraknak,ízfokozás gyanánt.
2010. ápr. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek.Akkor megpróbálom visszafogni magam csokiügyben:S Már nem is szoktam előre megvenni,mert tudom ha nincs itthon,lusta vagyok lemenni a boltba érte,és inkább nem eszek:)Ez eddig legtöbbször bevált,de volt hogy inkább lementem venni mert már nembírtam...sütit nemnagyon szeretem,inkább csak a csoki,de azt se midennap 1táblával eszek.Meg ha nincs itthon csoki,akkor tejbegrízt szoktam csinálni,azt is imádom,és az is "megteszi"helyette:)
2010. ápr. 23. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen sajna lehet ezektől is hízni!!!

Annyira meg tudlak érteni! Én ugyanígy vagyok, mint Te. Csokifüggőségem van, mondjuk a sütit és a kakaóscsigát is imádom. Alig bírom magam visszafogni, és ha esetleg nincs itthon semmi jó, akkor én is tejbegrízt főzök és édes kakaóval eszem. Borzasztóak vagyunk. :) De irigyellek, hogy csak 3 kiló jött fel! Nekem már sajna 11. :( És 24 hetes vagyok. Na mindegy, csak felfigyeltem erre a tejbegrízdologra és gondoltam írok a "sorstársamnak". :)

Minden jót és csak így tovább a kilókkal!

Jó egészséget!

Üdv.

2010. ápr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!