Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire számíthatok? A cukorterhe...

Mire számíthatok? A cukorterheléses eredményem éhgyomorra 4,7 2 órával később 10,7 lett. Holnap megyek a diabetikus terhesgondozóba.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

nekem 8,4 lett a terhelés, és szét stersszeltek, hogy milyen bajai lehetnek a gyereknek. nekem vettek újra vért, néztek nemistudom mégmiket. vetettek cukormérőt, naponta 7* kellett mérnem, kitanulmányozni , melyik ételben mennyi szénhidrát van, napi 160 gr szénhidrátot ehettem. tartani a diétát, szóval kész macera innen minden. Mindig erre fogták, hogy nagy gyerekem lesz, az senkit sem érdekelt, hogy Apuka 195 cm. a melóhelyemen az üzemorvos cukrosokkal foglalkozó főoros, atyaúristen. ő azt mondta, hogy ez az egész egy akkora hülyeség, ő rég betiltatná , ez egy terhes nőnek annyira megterhelő, még egy egészségesnek is.

de elényeg: diéta miatt nem híztam, csak 7 kilót egész terhesság alatt, utána pár héttel már a régi gatyóimat hordtam, nem kellett a fogyókúrával kínlódni, és a babának semmi baja. egészséges. (az átlagnál hosszabb. biztos langaléta lesz, mint az Apja..(nem azért, mert terhesen nem lett jó az eredményem)

2010. ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A 10,7 elég rossz, biztos, hogy diétáznod kell majd.


Előzőnek: terhesség és szülés alatti beteg babákkal foglalkozom és bizony komoly következményei vannak a kezeletlen terhességi cukornak. Ha diétával vagy inzulinnal sikerült beállítani a vércukrod, akkor a baba semmit sem "vesz észre" az egészből. Az üzemorvosotok meg egy felelőtlen hülye, nem is értem, honnan veszi a bátorságot, hogy ilyen ostobaságokat beszéljen...

2010. ápr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem terhelés előtt 4,7, terhelés után 7,1 volt 200g ch diétát kellett betartanom a szülésig. Tényleg megterhelő, és nehéz eleinte, főleg, ha eddig úgy ettél, ahogy akartál, de ahogy az első írta: kevesebbet hízol, könnyebben lemennek a kilók, egészséges az étrend amit kell enned, a babának semmi baja nem lesz tőle.....sőt! Ne aggódj, rosszat nem teszel a diétával, tartsd be mindenképpen!!!! Nekem sokan mondták, hogy ne foglalkozzak vele, de nem mertem nem betartani, pedig nekem még nőgyógyász is mondta, hogy nem is kellett volna diétára fogjanak!

Kitartás, és könnyű szülést, egészséges kisbabát kívánok!

Ja és a terhességi diabétesz nem azt jelenti, hogy az is maradsz!! Nekem nem maradt meg!

2010. ápr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valóban diétára fogtak, remélem minden oké lesz:)

2010. ápr. 12. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!