Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyes a rubeola (rózsahiml...

Veszélyes a rubeola (rózsahimlő) a babára, ha nem kaptam el gyerekként?

Figyelt kérdés

Édesanyám emlékei szerint nem volt rózsahimlőm, de úgy tudom, kötelezően be kell adatni a gyerekeknek az oltást ez ellen. Ha kötelező volt, akkor én biztosan megkaptam gyerekként. Ez a gyerekkori oltás véd még engem, vagy már nem? Ha így találkozom egy rózsahimlős emberrel, elkaphatom, és beteg lehet a baba?

6 hetes vagyok


2016. szept. 22. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Még ha gyerekkorban kaptál is oltást, akkor is előfordulhat, hogy felnőttkorra lecsökken az antitest szintje, és már nem véd eléggé. Az orvos tud antitest szintet mérni, hogy megállapítsák védett vagy-e a betegség ellen vagy sem.
2016. szept. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?Mert ez az oltás a 80-as évek végén lett csak kötelező.Egyébként én anno 89-ben megkaptam az oltást,és nem voltam rubeolás.Ha elkapod terhesség alatt,az valóban veszélyes a babára nézve,de ha be vagy oltva,akkor nem valószínű,hogy elkapod.
2016. szept. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
94-es vagyok. Visszaemlékezve láttam a védőoltásos könyvemet, és abban benne volt az MMR oltás(ami a rózsahimlős). Orvosnál még nem voltam, jövő hét, jövő hét utáni hétre tervezem.
2016. szept. 22. 18:51
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket :)
2016. szept. 22. 18:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is biztosan be lettem oltva ellene. Szülés után mégis beoltottak megint, hogy a második terhessegnél ne legyen gond. Mert itt (Ausztriában) azt állapították meg, hogy nem vagyok ellene védett.
2016. szept. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Mindenképpen megpróbálok vigyázni, hogy ne kerüljek közel himlősökhöz.
2016. szept. 22. 19:52
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, veszélyes lehet. Kicsit ezen én is paráztam, mert én meg tuti nem voltam oltva (82-es vagyok) és nem is voltam rózsahimlős, csak bárányhimlős.

Különben a lányom megkapta a bárányhimlő elleni oltást is (választható) és akkor a doki mondta, hogy az oltást 18 éves kora körül ismételni kell majd, hogy felnőtt korában is ok legyen a védettség...lehet, hogy így van a rózsahimlős oltásnál is.

2016. szept. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy a kérdés nem erre vonatkozott, de én nem tolnám 2 hetet az orvosi vizsgálatot. Lehet, hogy pici még a baba, viszont ilyenkor már bőven megállapítható, hogy méhen belül van-e. Reméljük, igen, de ha mégsem, akkor erre a 8. héten rájönni nagyon késő...
2016. szept. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én eddig úgy tudtam, hogy a 10. hétig elég picike ezért ha rossz helyen tapadt meg, akkor sem tud kárt tenni. De köszönöm a véleményed, akkor elmegyek, ha tényleg hamarabb is tudna kárt tenni. Eddig azért akartam később menni, hogy halljam a szívhangot. Most a terhességi kalkulátorok 6 hetesnek írnak engem, mert azok az utolsó menstruációtól számolnak, viszont ha a valódi korát nézem(peteérés) akkor 4 hetes. Most melyik kort kell nézni? Úgy tudom a 6. héttől van szívhang. Akkor már az enyémnek lehet? Nagyon szeretném hallani.
2016. szept. 23. 17:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Az utolso menstruacio elso napjatol kell szamolni, tehat 6 hetesnek szamit a terhesseged. 6-7 hetesen kezd el pulzalni a szive, de ilyenkor gyorsan nonek. 10 hetesen mar 3 cm koruli maga az embrio, az mar boven szetrepesztheti a petevezeteked, ha ott tapadt meg es akkor azt azonnal ki kell venni. En lombikos vagyok, mindig a 6. Heten hivnak elso ultrahangra, azert javasoltam neked. Ha akkor latjak, hogy rossz helyen van, mutet nelkul is megoldhato sok esetben. De kivanom, hogy ez szoba se keruljon nalad! :)
2016. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!