Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes terhes vagyok. Volt...

12 hetes terhes vagyok. Volt hüvelykenet tenyésztésem kitenyészett streptococcus baktérium, kaptam rá antibiotikumot. Volt valakinek ugyan ez a baktérium? És az sem tetszik nagyon terhesség alatt antibiotikumot kell szednem.

Figyelt kérdés

2016. szept. 22. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tenyészett ki,kaptam rá antibiot.Aztán 36hetesen ugyanúgy kitenyészett emiatt én és a baba is kaptunk gyógyszert szüléskor\után.
2016. szept. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de jó hogy írtál!! köszönöm neked. Neked először mikor tenyészett ki? Nekem most 20 napig kell szednem a gyógyszert. neked a párod is kapott gyógyszert? Meg azt szeretném még kérdezni, hogy antibiotikum kúránál használtál-e valamilyen hüvely visszaállítót. nekem a facelét ajánlottál, de én a protexint szoktam használni. te mit használtál?
2016. szept. 22. 19:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is kitenyészett az utolsó kenetvételnél! Ez sajnos nagyon gyakori. Én is kaptam antibiotikumot, utána pedig Gynazol hüvelykrémet kellett használom. Semmi baj nincs az antibiotikummal, teljesen ártalmatlan a magzatra, ellentétben ha nincs kikezelve a fertőzés, a babának akár tüdőgyulladása is lehet. Szóval érted...
2016. szept. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igen minden képen a baba az első számomra, ez egyértelmű. amit mond az orvos betartom, nem hiszem rosszat akar. Csak természetes aggódás van bennem. mert ugye 12 hetes vagyok vagyis leszek most szombaton. és ezért aggódom, hogy szegény ilyen kicsi még és máris antibiotikum. persze ma meg is néztük uh-n szegényt fel is ébresztettük.
2016. szept. 22. 20:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen, a tüdőgyulladás nyilván szülésnél jön szóba, nálad még a felszálló fertőzést kell megakadályozni. Tényleg ne aggódj, semennyire nem ártalmas az antibiotikum a magzatra! Nagyon helyesen jár el a dokid! Nyugi! :)
2016. szept. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1es vagyok

Én is szombaton leszek 12hetes a harmadik babánkkal 😍

Elsővel huszonvalahanyadik héten lett 4keresztes a vizeletem emiatt volt vizelet és hüvelykenet tenyésztés.Majd 36 hetesen ismét kenet.

Másodikkal csak 36 hetesen néztek kenetet akkor kitenyészett.

Szerintem most a 3.-nál is ki fog tenyészni a 36 hetes kenetvételnél.

2016. szept. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kedves 1-ső. te valamilyen hüvely visszaállítást használsz? te melyik antibiotikumot kaptad?
2016. szept. 22. 20:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem az első babánál semmi nem jött ki. Most a másodiknál valami pocsék lett a 36 hetes tenyésztés....2 féle streptococcus és candida, szóval totál gáz. Várandósság alatt a streptococcus kezelése lényeg, erre Semicillin-t kaptam. Miután elkezdtem szedni az antibiotikumot, elkezdtem intenzívem viszketni odalent (mintha ugyebár a candida nem lett volna elég), kaptam rá Travocort-ot, ami remek az altáj tüneti kezelésére. Doki mondta, hogy majd szülés után 6 hetes kontrollon folyt.köv....Sajnos előfordul baci/gomba szempontból jobb/rosszabb lapjárás várandósság alatt.
2016. szept. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1es vagyok

Nem emlékszem már milyen antibiotikumot kaptam :\

Helyreállitót általában Génia92-t használok,mert ennek jut eszembe a neve😁

2016. szept. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én mindkettő babánál kaptam antibiotikumot, elsőnél 8 hetesen, aztán 12 hetesen, mert brutálisan felfáztam és nagyon rossz volt a vizelet eredményem. A második babánál pedig szintén rossz vizelet eredmények miatti kértek tenyésztést, Enterococcus tenyészett ki és a várandósság végéig urológiára kellett járnom, plusz antibiotikumot kaptam. Szerencsére mindkét babám egészségesen született.
2016. szept. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!