Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti streptococcus...

Kriszitna27 kérdése:

Terhesség alatti streptococcus agalactiae fertőzés?

Figyelt kérdés

35. hetes terhes vagyok és a hüvelykenet vétel eredménye az lett hogy streptococcus b fertőzésem van. kaptam rá aktil duót egy hétig kell szednem. de nagyon megijedtem mert állítólag nem lehet kiölni ezt a bacit és megfertőződhet a baba!!???

második terhességem az elsőnél minden ok volt! tényleg ilyen komoly ez a fertőzés és szüléskor is gondok lehetnek??? mindenképpen elkapja a baba ha átmegy a szülőcsatornán, ha még bennem van a baci?? a nőgyógyász azt mondta nem lesz már több kenetvétel, akkor honnan tudom hogy eltűnt-e?



2016. júl. 25. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ki allitja ezt? A dokidnak higgy. Nekem az antibiotikum helyrehozta. 36.heten szedtem, 38-on volt a csaszarom. A korhazi protokoll szerint figyelik a gyereket, van-e jele bajnak. Nem volt, igy o nem kapott gyogyszert.


Egyebkent ha elkapja, azonnal eszreveszik es kezelik nala, ne aggodj.

2016. júl. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és a kórházban vesznek a babától mintát hogy elkapta-e, vagy csak figyelik? és azt olvastam hogy szüléskor kapunk antibiotikumot de hogy előbb be kell érni a kórházba, mert az idő még lefolyik.a dokim nem tudta megmondani hogy így van-e, nálunk nincs kórház itt a közelben és kb. egy óra míg beérek, fogadott orvosom meg nincs! de szerintem a kórházat mindenképpen megkérdezem előtte hogy mi a protokoll. azt is olvastam hogy ez kijöhet a babánál 2-12 hét múlva is. de ha vesznek tőle mintát és negatív akkor nem kell félnem??
2016. júl. 25. 20:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Mind a két terhességem alatt kitenyészett,szedtem rá antibiotikumot. Sok nőnél jelen van,nem mindig okoz tünetet. A picitől labort vesznek,nézik a gyulladásos paramétereket,ha emelkedik kap antibiotikumot,ha nem császárral szülsz akkor a füléből és a bőréről vesznek tenyésztésre mintát. Én nem kaptam antibiotikumot szülés előtt,igazából értelmét sem látom,mert hamarabb megszülsz mint ahogy hatna. Az első gyermekem kapott antibiotikumot mert 5éve még rutinszerűen adták ha kitenyészett,8 hete a második gyerekem már nem kapott. Nálam sem vettek ismételt tenyésztést,azt mondta az orvosom,hogy nincs értelme,mert egy negatív tenyésztés után is lehet,hogy 5 nap múlva újra ott lesz. Ez egy ilyen baci :(
2016. júl. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta az orvosom, hogy ez a fertőzés gyakorlatilag kiirthatatlan. De azért szeded az antibiotikumot, hogy pont a szüléskor ne legyen, és ne kaphassa el a babád. Egyébként az én kiskönyvembe be volt írva hogy pozitív lett a streptococcus tenyésztés (mindhárom terhességemnél), az elsőnél kaptam intravénás antibiotikumot, a másik kettőnél nem. A babáknak sem lett bajuk.
2016. júl. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, de én nem kaptam antibiotikumot. Szülés napján a vajúdáskor kaptam injekcióban. Kettőt kellett beadni minimum, és azt hiszem 2 órának kell eltelnie a kettő közt.

Azt mondta a dokim, hogy azért nem érdemes antibiotikumot szedni még a szülés előtti időkben, mert mire eljutsz a szülésig, már nem hat az anti, mivel nem heteken át kell szedni, igy visszatérhet a fertőzes, ezért semmi értelme. Az a biztos, ha szülés napján kapja meg az ember.

2016. júl. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. még egy hónapom van a szülésig de én nagyon félek hogy a baba elkapja szülés közben. remélem ez az egy hetes kúra használni fog + ha kapok szülés közben is akkor talán nem lesz baj.
2016. júl. 26. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!