Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj hogy nem lesz fogadott...

Baj hogy nem lesz fogadott orvosom?

Figyelt kérdés
Kicsit felek h manapsag szinte termeszetea h van sajat orvos szulesnel.Nekem nem lesz.Egyreszt sajnalom azt a penzt kiadni egy orvosnak masreszt azt az osszeget a szuletendo babankra koltenem.De igy is felek h akkor hogy fognak velem banni?Van tapasztalat?
2016. okt. 10. 16:07
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
15 hetes vagyok
2016. okt. 10. 16:08
 2/18 anonim ***** válasza:
34%

Szia!

Nekem van orvosom, de csak azért mert császárom lesz. Ha sima szülésem lenne én se fogadnék orvost. Első két terhességemnél azt tapasztaltam, hogy sokkal nagyobb figyelmet kapnak azok, akiknek nincs orvosa. Szerintem úgy gondolják, hogy akinek van orvosa avval foglalkozzon a saját dokija. :D Felénk ez így megy!

2016. okt. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én 2014-ben és 2012-ben szültem, egyszer sem volt fogadott orvosom. Ettől függetlenül mindegyik orvos és szülésznő teljesen normális, kedves volt velem.
2016. okt. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
38%
A fogadott orvos se garancia semmire. Az enyém pl. két szülèsemből egynél se volt ott.
2016. okt. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Az egyetemi klinikán, ahol voltam, pontosan ugyanazokban a top szülőszobákban, szülésznőknél és orvosoknál, ugyanannyi szakmai odafigyelés mellett szültek a pongyolában beeső kisebbségiek, mint a piperkőc, 150 ezret borítékba rakó anyukák.


Nem fogok kamuzni, nem mentek a vajúdóhoz 15 percenként derekat masszírozni meg aggódó arccal szolidaritani (tehát ezt lehet te sem fogod megkapni), de emberi hangnemben szóltak hozzájuk is... Néha még jobb is, ha a szülő nőt nem piszkálják feleslegesen, ennyiből akár jobb is lehet a "gazdátlan" szülés.

2016. okt. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
9%
Nem baj, ha nincs igényed arra hogy bármikor kérdezhess, vagy felhívhasd az éjszaka közepén, ha vérzel vagy görcsölsz. Barátnőmet elhajtották az ügyeletről, el is vetélt. Mikor velem történt ugyan ez, nekem biztonságot nyújtott, hogy hajnalban ismegvizsgált alaposan a magánrendelőben. Szülésnél szerintem már nem igazán lényeges, annyiból volt jó, hogy helyreutasította a szülésznőket hogy foglalkozzanak velem, kaptam egyszemélyes vajúdót és elintézte a vip szobát. Meg én azt vettem észre, hogy azokkal törődnek igazán a csecsemős nővérek is, akiknek van orvosuk.
2016. okt. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Utolso.Nem igemyem nincs ra.Amit te irsz azt minden betegnek meg kell kapnia ez az alapellatas h nem elhajtanak hanem megvizsgalnak.Ilyen nincs h ha nem tomod a zsebuket (egyebkent fizeted a tb-t) akkor nem latnak el.Ha a baratnoddel tenyleg ez es igy es emiatt tortent a veteles akkor fordulhat a betegjogi kepviselohoz.Azert mindent nwm engedhetnek maguknak meg az orvosok sem foleg h ez a hivatasuknak kellene h legyen( a normalisabbaknak legalabbis)
2016. okt. 10. 17:16
 8/18 anonim ***** válasza:

Jelenleg 3.babánkat várom.Mind3nál ugyanaz az orvosom.Nekem inkább a terhesség alatt fontos ha valami miatt aggódom vagy gond van akkor hívhatom.

Első szülésem császárral végződött a másodikat megszültem.Szülés közben nem sok dolga volt,a végén összevarrt.

2016. okt. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%
Igen így történt, azt mondták, kis terhesség ők nem tudnak vele mit kezdeni, kétesélyes a dolog, menjen haza pihenjen. Mikor velem volt ilyen, a dokim azonnal ugrott, megvizsgált, kaptam gyógyszert és a papírt a táppénzhez, sőt naponta rám csörgött hogy hogy vagyunk. Igen meg KELLENE kapnia mindenkinek, de a magyar egészségügy nem erről híres. Több ismerősömben is rossz emlékként maradt meg a vajúdás és a szülés, pont az miatt hogy rájuk se bagóztak, érzéstelenítést hiába kértek, addig húzták a dolgozók míg már nem lehetett beadni, akkor az osztályon összevérezték a lepedőt, nem cserélték ki, mert jól van az úgy, nem mutattak meg nekik szinte semmit mert nem volt rá idő, ha kérdezni akartak akkor elhajtották őket, fejeket vágtak, volt aki közölte hogy nekik nem csak az a dolguk hogy hülye kérdésekre válaszoljanak stb...na én ezt nem akartam megkockáztatni, inkább fizetek. Mert két külön dolog hogy mit kellene és mit kap az ember tb alapon. Persze lehet vannak lelkiismeretes orvosok így is ,én nem nagyon hallottam még "sikertörténetet".
2016. okt. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Fogadott orvosom volt. Biztonságot adott. Éjjel nappal hívhattam, sajnos volt is rá szükség. Nem aranyáron szülesztett, de ez nekem megérte. Első trimesztertől ismert, tudta minden kínomat, jött is hajnalban ezerrel. Persze van 10001 kismama, aki ügyeletesnél szül, de nekem első volt a biztonság.
2016. okt. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!