Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van akinek 20 hetesen nagyon...

Van akinek 20 hetesen nagyon aktív a babája, és már erőseket rúg (pl olyat ami már kellemetlen is)?

Figyelt kérdés

Ugye az nem baj, hogy nagyon sokat mozog?


Másik kérdésem: ti a hízással hogy álltok?


2016. okt. 12. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálam a baba 18+6 naposan jelentkezett be egy erőteljes rúgással. Onnantól 1 héten belül olyan erőssé vált a mozgása és aktív lett, amit előtte el sem tudtam képzelni. Gond sosincs az aktív mozgásból :) Sőt, az a jó, ha nem lusta. Így minden nap tudatja veled, hogy: Anya, nézd milyen jól vagyok :D

Nálunk kb a 20-21ik héttől már mindennapos volt az aktív mozgás és ez meg is maradt. Barátnőm szerint, amelyik gyerek bent ilyen aktív, az kint is az lesz :) Nála legalábbis bevált.

Nálunk most a 30ik hét körül már nem a rúgások a jellemzőek, hanem ezek a tekeredős, kinyomós mozdulatok, 1-2 hét alatt változott át, gonodlom már kicsi neki a hely.

És mindkettőnél vannak nagyon kellemetlen mozdulatai, főleg mikor a hólyagra nyomja magát, vagy mostmár a gyomromra... Hát olyankor szisszenek jókorát, de inkább mozogjon, kibírom azt a pár pillantot :)


A hízás nálunk nem jellemző, 71 kg-mal indultam és 3,5 kg-nál járunk. A gond, hogy nálam nem a kívánósság jött elő, hanem a finnyásságom lett extra méretű . Kb semmit nem akarok megenni és május óta a hús se megy, mindezt úgy, hogy mellé rossz lett a cukrom és diétára is fogtak, így a gyümölcs, amit legalább minden nap meg tudtam enni, már nem ehetem ahogy jól esik. Szóval nem én vagyok a tipikus kismama.

Boldog babavárást!

Üdv,

31hkm

2016. okt. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Én + 3 kilónál tartok, remélem nem lesz sok a vége! :) A hólyagom már próbálgatja az én kiscsajszim is! :))
2016. okt. 12. 13:47
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, mondjuk nem első baba, már hetek óta érzem a mozgását.
2016. okt. 12. 13:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem mellső falon tapadt a lepény, ezért azt mondták, hogy lehet később fogom érezni a babóca mozgását, de 20-ik héten már napi szinten éreztem.

27-28-ik héten kezdett el úgy mozogni, hogy egy-egy mozdulata kellemetlen, kb 30-ik héten pedig már befordult fejjel lefelé és azóta a bordáimat rugdossa 😃.

Az semmiképp nem gond ha sokat mocorog, még van helye.


165 cm vagyok, 52 kgval kezdtem, és most 31+4 hetesen már 63 kgnal tartunk, az az +11 kg. Nekünk első baba. Látszani nem látszik szerencsére, de a hízás is egyénfüggő. :)

2016. okt. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!