Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok, leírnát...

6 hetes terhes vagyok, leírnátok mire kell odafigyelnem?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 26. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
ne igyál kv-t,szénsavasat(főleg cola-t),ne emelj nehezet,sétálj minél többet,főleg ha ülő munkát végzel,ne idegeskedj.
2010. ápr. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ápolónő vagyok ,meddig maradhatok munkában?
2010. ápr. 26. 08:01
 3/8 anonim ***** válasza:

addig dolgozz amíg úgy érzed neked az még jó! Csak tényleg vigyázz arra, hogy ne erőltesd túl magad. Foglalkozásodból adódóan gondolom nem kell ellátni kűlönösképp tanáccsal!:-)

Nagyon boldog babavárást!

2010. ápr. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy élhetsz, mint eddig. Kávét, kólát is ihatsz, csak ne vidd túlzásba (napi 1 csészényi, 1 pohárnyi még nem tiltott!). Szénsavasat is ihatsz, ha a gyomrod bírja (sokakat puffaszt, mások meg csakis a szénsavas ásványvizet bírják meginni). Emelni is emelhetsz, úgyis érezni fogod, ha nem jó (hány, de hány kismama emelgeti a 10-15 kilós idősebb gyerkőcét...). Ha ápolónő vagy, az, hogy meddig dolgozhatsz, függ attól is, hogy melyik osztályon dolgozol, mennyire megterhelő a munkád, milyen veszélyeknek vagy ott kitéve.... Ezt igazán csak te tudod... Szóval nem kell túlzásba vinni az óvintézkedéseket, nyugodtan élhesd úgy, ahogy eddig, csak figyelj oda a megfelelő étkezésre, arra, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű folyadékot fogyassz, ne terheld magad túl... talán ennyi. Ja! Ne egyél nyers húsokat kerüld a kagylóféléket és a tenger gyümölcseit, amik pasztörizálatlan tejből vannak (Camenbert), kerüld a tenger gyümölcseit!
2010. ápr. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is ápolonő vagyok, a 20. héten elküldött a dolkim tp-re, de nem is akartam tovább maradni. én azt tanácsolom, ha nem kell sokat emelned, van elég fertötlenitöszered, és normális fönököd, akkor 4-5. honapig maradj, tovább ne.
2010. ápr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ismét én vagyok:) ameddig bírod,és enged az orvos.Én ülő munkát végeztem napi 12 órában a Vodafone-nál,és 7 hónaposan mentem el táppénzre,mert a sok ügyfél mellett nem tudtam megoldani a sétálást,és félt az orvos,hogy leszakad a méhlepényem.Aztán olyannyira nem szakadt le,hogy még szülés után is mikor meg kellett szülnöm a méhlepényt,akkor is makacskodott,és alig vált le.:) szerintem dolgozz nyugodtan,max figyelj,hogy ne cipelj nehezet,csak olyant,amit erőlködés nélkül elbírsz.Minden rendben lesz

Minden jót:19 hónapos nagylány anyukája

2010. ápr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!nagyon kedvesek vagytok:DBoldog Babavárást Mindenkinek!
2010. ápr. 26. 08:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia,


Alább leírom amiket nekem mondtak, soknak tűnik de a hétköznapokban egyáltalán nem sok betartani. Lehet valaki azt gondolja, hogy ááá ennyire nem kell parázni, de én a biztos ami biztos álláspontot képviselem ezért mindent betartok amit a dokim és védőnőm mondanak :)

- Ne emelj nehezet

- Ne erőltesd meg a tested ha előtte nem voltál spotrolós, jó kondiban lévő típus (azaz futás, aerobic nem épp a legjobbak mostanság elkezdeni :))

- Ne egyél bizonyos (nyers) ételeket, mint pl. házi majonéz (nyers tojás miatt), nyers húsok, szusi, pasztőrözetlen tej.

- Ha érzed hogy feszül a hasad, méhed, akkor ülj vagy feküdj le, vegyél be Magne B6-ot (ezt szedheted naponta 3-szor két szem formájában, nekem sokat segített hasfeszülésre, hányingerre.)

- Gyógyszerek közül a veszélytelenek a dokim/védőnőm szerint: gyomorégésre Rennie, puffadásra Espumisan, lázra Algopyrin

- szedj terhesvitamint, abban vannak a Nektek szükséges anyagok

- ha beteg lennél, sok tea, citrom, méz, de ha lázad lenne akkor azonnal csillapító kell mert a láz sokal többet árt mint a gyógyszer

- kerüld a kólát (meg úgy általában a szénsavas italokat- bontják a kalciumot)

- nekem hajfestést a 12. hét utántól javasolták, most is csak ammóniamenteset használok :)


Vigyázz magatokra,

26 hetes kismama

2010. ápr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!