Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nogyogyasz a fogamzas utan...

A nogyogyasz a fogamzas utan mennyi idovel tudja megmondani/latja ha terhes vagyok?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy teszt vagy vérvétel előbb megmondja, mint a nőgyógyász.
2011. okt. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5+2-re saccolt a doki, azaz fogamzás után kb. 3 hét telt el. Akkor voltam nála először, nem tudom,hogy előtte látta volna-e (szerintem igen)
2011. okt. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A vélt fogamzástól számított 20-25 nappal lehet ultrahanggal igazolni. Orvosi szempontból akkor számít egy terhesség élőnek (erről adnak igazolást is) ha már szívhang is van. Ez az időszak kb. hat hetesen (a vérzés kimaradása után 2 héttel van) ezért ha nincs semmi extra panasz akkor ennél hamarabb nem is érdemes orvoshoz menni.
2011. okt. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
es az otthoni tesztet mennyi idore ra lehet hasznalni?
2011. okt. 31. 21:11
 5/10 anonim ***** válasza:

A megtermékenyülés nem mindig pontosan akkor van, amikor az ember kiszámolja, ezért nézik az utolsó mensitől a terhességet.És a választ is így lehet megírni szerintem.Tehát a kimaradt mensikor vagy 4 hetes terhes, ha a nemvárt napjától még vársz egy hetet, tehát 5 hetesen elmész dokihoz, akkor már látja, hogy méhen belűl van e a terhesség, viszont a babát, és a szívverést még nem látjátok, csak a petezsákot, amiben fejlődni kezd majd.Ha 7-8 hetesen mész el, akkor már elvileg biztosan van szívhang.Szerintem az utolsó mensidtől számold, mert a nőgyógyász is onnét fog számolni mindent, és bele fogsz keveredni, ha te a megtermékenyüléstől számolod, vagy a peteéréstől.

Egyébként előre is megy a drukk!

16 hós baba anyukája, és 17 hetes kismama

2011. okt. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A teszt valószínű, már kimutatja az elmaradt mensi napján.

Ha nem, akkor később is meg kell próbálni, 2-3 napra rá.

2011. okt. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
koszi, de nincs miert drukkolni... nem szeretnem. koszonom mindenkinek a valaszt!
2011. okt. 31. 21:15
 8/10 A kérdező kommentje:
amugy azt hallottam, hogy a fogamzas utani elso mensi meg normalis. nem igy van?
2011. okt. 31. 21:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem teljesen.

Menstruáció a terhesség alatt nincs!

Vérzés, enyhe vérzés lehetséges. Azok a nők, akik fogamzásgátlót szednek hosszú időn át (vagy spirál, vagy más IUD), azoknak a menstruáció is egy csökkent mennyiség, általában ők nem szokták tudni ezt megkülönböztetni.

Ha rendes erőteljes piros élénk több napon át tartó vérzésed van (legalább 3 nap), akkor nem vagy terhes!

Menstruációkor ugyanis leválik a méh nyálkahártya, ha terhes lennél, ez nem történne meg, különben nincs hol megtapadni egy babának...

2011. okt. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
koszonom!
2011. okt. 31. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!