Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen ételekre figyeljek oda?

Milyen ételekre figyeljek oda?

Figyelt kérdés

Melyek azok az ételek, amelyekről tapasztalatból vagy bárhonnan (könyv, újság, internet stb.) tudjátok, hogy nem ajánlott kismamáknak fogyaszatni?


Még a terhesség elején vagyok a 10. héten és ebben tanácsra lenne szükségem. Köszönöm!


2008. okt. 3. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel a kismamák hajlamosak a vizesedésre,ezért még érdemes az elején odafigyelni. Ne egyél túl fűszeres ételeket, ha lehet jódozott tengeri sót használj. Te magad is akaratlanul elutasítasz majd pár ételt,amitől mondjuk felpuffadsz(bab,borsó,kukorica pl) ,vagy ég a gyomrod(erjesztett tejterméket(tejföl pl.).

Még amik elvileg tiltólistások: Máj,nyers hús,tojás,zacsis kaják,és persze az alkohol.

2008. okt. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jól írta az előttem mondó. plussz kiegészíteném a penészes sajtokkal.
2008. okt. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

sok minden van, amitől tiltanak, az elején én sem ettem csomó mindent. aztán, amikor a dokim kifejezetten ajánlotta a májat, rájöttem, hogy ezek csak nagy általánosságok!! ami jól esik, azóta azt eszem. vörösbort is szoktam inni, nyáron pedig a sör volt a toppon, pedig amúgy sosem ittam volna meg... a kisbabám makk egézséges, szép nagy, mindene a helyén. szóval egyél, ami jól esik!!

32 hetes pocakos

2008. okt. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyers húsok kerülendők, szóval figyelj oda, hogy mindent jól átsüss.

Nyers tojást szintén nem szabad, de még fél lágyat sem.

Penészes sajtokat szintén nem.

Májat nagy mennyiségben nem szabad, mert nagyon sok benne az A vitamin, túldagolhatod, ha még terhesvitamint is szedsz.

Májkrém, érlelt kolbászok nagy mennyiségben szintén kerülendőek.

Zöldséget, gyümölcsöt, húst, mindig jól mosd át, és utána mosál kezet szappannal is.


23 hetes kismama

2008. okt. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!A májat nekem is ajánlották szerintem fogyassz nyugodtan!Persze mértékkel!!!
2008. okt. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!