Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma találkoztam egy lánnyal...

Ma találkoztam egy lánnyal (kb.16 éves),39 hetesen csak 2100 g a babája, de tisztán látszott, hogy fel sem fogja, hogy ez gond. Később hogy fog gondoskodni a babáról? Milyen élete lesz annak a gyereknek?

Figyelt kérdés
2008. okt. 4. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bízzunk benne, hogy körül veszik felelősségteljesen gondolkodó, tapasztalt felnőttek, akik mellett sikerül felnőnie ehhez az (idősebb fejjel is) igen nehéz, de gyönyörű feladathoz!!
2008. okt. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Remélhetőleg a szülei mellette lesznek, és segítenek majd neki. Amúgy meg siralmas, amikor valaki ilyen korán gyereket vállal, hisz még ő maga is gyerek. :(

23 hetes kismama

2008. okt. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyébként nem vagy vele kapcsolatban, akkor sajnos semmit nem tudsz tenni. Csak akkor, ha esetleg többször beszélsz vele, vagy a környezetében élő emberekkel. Ebben az esetben is igen rövid az idő. Sajnos ilyenkor valóban a hozzátartozóknak kellene mindenre figyelni helyette is. De sajnos ő pont abban a korban van, amikor általában lázadnak.

Szóval elgondolkodtam, mert az én legnagyobb lányom is pont ennyi idős, és el sem tudom képzelni, hogyan lenne képes egy gyermeket felnevelni. Szerencsére erről szó sincs! Azt figyeltem meg, hogy a mai gyerekek hamarabb érnek szexuálisan, de személyiség szempontjából sokkal később, mint 20-30 éve. Nem vállalják a felelőséget, de joguk az van!! Jó, ha a tanár még be mer menni közéjük az osztályba. Sajnos, tisztelet a kivételnek, körberöhögik a "felnőt" társadalmat.

2008. okt. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazatok van, de egyszerűen nem tudtam elmenni mellette szó nélkül.
2008. okt. 4. 11:47
 5/6 anonim ***** válasza:

A 2100 g-os csecsemo nem feltetlenul gond, hiszen 2000 g folott mar nem szamit koraszulottnek sem. Raadasul par napja vilagositott fol az orvosom, hogy ezek az eredmenyek csak becsult ertekek, az elteres akar plusz/minusz 300 g is lehet.

32 hetes kismami

2008. okt. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom 2500 g a koraszülöttség határa.
2008. okt. 4. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!