Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37-38. Terhessegi het a...

37-38. Terhessegi het a magzathoz nem jut el a taplalek .2het alatt nagyon keveset nott. Vajon miert?

Figyelt kérdés
2016. okt. 23. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Arról lehet szó, hogy öregedik (meszesedik) a méhlepény, ami fő feladataként segíti a baba táplálását.

A méhlepény nélkül a baba nem jutna oxigénhez, amely a fejlődéshez alapvető.

De nem csak oxigént szállít, hanem fehérjéket, vitaminokat, és minden más tápanyagot is, ami szükséges a babának.


37-38-ik hétre természetes, hogy öregedik a lepény, ezekben a hetekben már szokták mérni a lepényt, hogy milyen fokban meszesedett, amit I., II., vagy III fokban határoznak meg.

Minél öregebb a lepény annál kevésbé tudja ellátni a babát tápanyagokkal, és ezért van, hogy a terhesség vége felé nem gyarapszik úgy a baba súlya.

2016. okt. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van valamilyen problémád?pl.vizesedés,magas vérnyomás?Nekem ez okozta.A 36.hetes ultrahangon 2 héttel kisebbnek mérték ,jól meg is ijedtem,az orvosom ráírta a papírra hogy retardáció,10 nap múlva menjek ismét.De már nem kellett visszamennem ultrahangra,2 napra rá magas vérnyomással mentem be a kórházba,fehérje volt a vizeletben.Sürgősségi császár lett belőle.3 hete történt.
2016. okt. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!