Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz az hogy a terhességi...

Igaz az hogy a terhességi cukorbetegség miatti diétánál nagyon keveset lehet csak enni? Hogy lehet azt kibírni?

Figyelt kérdés
Valószínű ez a problémám, és nem tudom hogy fogom kibírni ha nem lehet mennyiségben annyit enni amitől jóllakom. Mivel van hogy olyan éhes vagyok hogy csak nah. Nem az a baj hogy cukrot nem ehetek nem is kívánom mióta terhes vagyok. 19.hetes kismama
2010. ápr. 29. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
A diéta nem azt jelenti, hogy keveset kell enni, vagy éhezni kell, hanem azt, hogy meg kell válogatni, hogy mit eszel. Én 160 gr-os szh diétát tartottam, napi 5-szöri étkezéssel egész jól ki lehet bírni. :p
2010. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én 25 hetes vagyok, és egy hete nem lett jo a cukrom a terhelésesen. Azóta bújom a tájékoztatót hogy miben mennyi a szénhidrát, és aszerint étkezem. Naponta többször egyél, a cukrot teljesen kerüld el, a kenyérféléket, krumplit stb csökkentsd a minimálisra, de így is van egy rakás olyan dolog amit nyugodtan megehetsz, és nem emeli a vércukrot, pl. felvágottak, tojás, húsfélék, zöldségek, stb.stb. Én is jól szoktam lakni anélkül hogy felmenne az érték.

Én megrendeltem egész hétre a Norbi Update-01-es kajáját, teljesen cukormentes, és szénhidrátszegény, nagy adagok, és még egyik sem emelte meg a cukrom. Ha teheted, próbáld ki te is. Ehetsz jókat, csak meg kell válogatnod hogy miből. De erről úgyis kaptál tájékoztatót.

2010. ápr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönönöm a válaszokat. Még nem kaptam tájékoztatót, hétfőn kell mennem a dietetikushoz. Gondolom majd akkor az mindenféle papírost. Kapni fogok vércukor szint mérőt is? Azt olvastam hogy napi 5 étkezést lehet de én ma kipóbáltam és igaz nagyon ligh kajákat ettem de éhes vagyok közte. egyek köztes étkezésként gyümölcsöt? azt lehet? köszönöm a válaszokat.
2010. ápr. 29. 19:20
 4/8 anonim ***** válasza:

2 terhesség, mindkettő cukros, sajnos van tapasztalatom. Számomra ez a diéta nem diéta, nem is értem miért hívják így :S Nagyon sokat kell enni, ráadásul sokszor, én egy komplett hízókúrának élem meg (180-ason vagyok)

Inkább az a nehéz, hogy bizonyos ételeket egyáltalán nem szabad enni, illetve más ételeket meg másképp kell elkészíteni.

Ha elakadsz valamiben írj :)

2010. ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam vércukormérőt, vásárolnom kellett. Gyümölcsöt nyugodtan ehetsz, csak figyelj oda a szénhidráttartalmukra. Kerülendő a szőlő, sárgabarack, banán és az aszalt gyümölcsök. Pl egy kisétkezésre: 1 alma, 1 körte, 1 őszibarack, 20 dkg cseresznye, meggy, eper, 2 kiwi, 2 narancs, 3 mandarin. Ebéd pl: székelykáposzta, paprikás csirke durum tésztával + uborkasaláta, sült csirkecomb párolt zöldséggel, hortobágyi balacsinta, lecsó, bakonyi sertésborda, durum spagetti gombamártással, húsleves, csontleves, gombaleves, paradicsomleves, frankfurti leves, francia hagymaleves, főzelékek (kivéve a száraz hüvelyesek)kevés liszttel habarva, v. saját anyagukkal sűrítve sült hús v. tükörtojás feltéttel. Addig is, amíg megkapod a diétás füzeted. (első)
2010. ápr. 30. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Palacsinta, pé-vel. :) Úgy látszik, diszgráfiás lettem.
2010. ápr. 30. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem fel sem tűnt :D
2010. ápr. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm:) kicsit megnyugodtam:) a kaja tippek nem hangzanak rosszul.
2010. ápr. 30. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!