Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Viszonylag fiatal kismama...

Viszonylag fiatal kismama vagyok. Nem tervezett volt a pici, de nagyon örülünk neki. Szóval a kérdésem a következő?

Figyelt kérdés

11+6 hetes vagyok és már 4 hete folyamatosan hányok. Nem marad meg bennem semmi. Próbálkoztam az itt leírtakkal is. Jeleztem a háziorvosom felé ezt a problémámat, mégsem tesz semmit. Az utóbbi időben gyakran van hőemelkedésem is... Kicsit izgulok, hogy ez hosszabb távon nem hat-e ki a picire.

Ui.: felkelni is alig van erőm. Nem tudom ezt neddig tudom így tovább csinálni



2016. okt. 25. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Elfog mulni ne aggodj.

Ha 38fok vagy fole megy a lazad vegyel be rubophent.. valts babavitamint sokan irjak hogy a gravidatol hanytak.. azert nem csinal semmit mert van akinel ez termeszetes :/ :)

2016. okt. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Pótold a vitamint,meg egyél ha ko is jön. A baba elveszi,ami kell neki,neked nem marad csak. Nekem végig hányingerem volt sajnos,meg nulla immunrendszerem,vagy háromszor másfél hónapot beteg voltam,tehát kb végig.

Nekem se ért semmi semmit a hányingerre se. De amúgy tényleg válts vitamint ,keveset egyél többször,lassan. De biztos elmúlik,ne aggódj.

2016. okt. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is így voltam,velem sem csináltak semmit. A 13. héten enyhülni kezdett majd elmúlt. Addigra 5kg-ot fogytam.. Sajnos ez van...
2016. okt. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én is sajna hányós voltam, kb a 4.hónap végéig, nem csak kajától szagoktól is...A czeisel féle vitamin maradt meg egyedül bennem. Doki, védőnő nálam sem csinált semmit. Fagyit ettem minden mennyiségben, az maradt meg egyedül bennem, meg sokat pihentem.

Illetve arra gondoltam hogy attól hogy ilyen rosszul vagyok az azt jelenti hogy a babám megmarad (valamelyik várandós oldalon olvastam erről). Ez valamelyest segített átvészelni az első időszakot.

2016. okt. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
Ezzel nem tud a háziorvos mit tenni, teljesen normális. A barátnőm hét hónapig folyamatosan hányt , minden nap ment a kórházba infúzióra, és 4 kg-os egészséges babája született. Ez ilyen ki kell bírni. Viszont a 16. hét körül általában elmúlik.
2016. okt. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hányás csillapító kúpot (daedalon) kaptam.attol picit jobb volt
2016. okt. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A védőnőm nekem is a deadalon ajánlotta,de a dokim azt mondta inkább ne szedjem. B6 vitamint ajánlott plusszba. Nem akarlak elkeseríteni de semmi nem használt. Néha a hideg Cola jobb napokon.... De ennek leginkább csak tűrni tudsz 😐
2016. okt. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 maya19 ***** válasza:

Akor én kivétel vagyok 18 hétig hánytam végül mentőt kellet hívni anyira roszul voltam beis fektetek 3hétre mert kiszáradtam mikor bevitek a doki leszidott hohy már rég bekelett volna menem az erős hányás nemnormális nekemis a nőgyógyász mindig csak azt monta ez teljesen normális pedig nem kaptam 10liter infúziót utána teljesen megszünt

A hányás ne halogasd meny be a korházba nehogy bajotok legyen nálam már a magzatvíz is csökent a végére

2016. okt. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam, megvizsgálták a picit, majd közölte az orvos, hogy nekem semmi bajom sincs, ezzel nem tud mit csinálni, hogy már öt hete ez van. Fogytam 4kilót, az se zavarja. Annyi volt az én vizsgálatom, hogy megcsípte a kezemen a bőrömet majd közölte nem vagy kiszárdva, valamit biztos én csinálok rosszul. Pedig vér hányással mentem be. Arról nem is beszélve, hogy rám néz az ember és látja, beesettek a szemeim stb. Menjek haza és vegyem egy könyvet a terhességről mert én semmit sem tudok. Aha, jólvan. Nem hiszem,hogy a napi 7-8 hányás normális... Magyar egészségügy.... Gratulálok
2016. okt. 28. 09:21
 10/14 anonim ***** válasza:
Vérhányás az egyáltalán nem normális! Én is sokat hánytam fogytam us,de nem hánytam vért!!! Egyik barátnőmnek veseköve volt, 2naponta járt a háziorvoshoz,hogy görcsöl. Vegyen be görcsoldót,csak felfázott. Fogta magát kihívta a mentőket,bevitték, megvizsgálták,kapott kezelést,kiürültek a kövek. Ha tényleg annyira rosszul vagy menj a kórházba,ott talán komolyabban vesznek,mint a háziorvos.
2016. okt. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!