Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 32. heti vérvételre éhgyomor...

A 32. heti vérvételre éhgyomorra kell menni? Este 8 után szabad enni? A cukorterhelésem már megvolt a 24. héten.

Figyelt kérdés
2016. nov. 2. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem 36 hetesen van? Vagy milyen vérvétel ez?

Én mindhárom általános laborra éhgyomorral mentem. Nyilván az ellenanyagszűrésre nem, de általános laborra igen.

2016. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Vérvizsgálat előtt 12 órán belül nem szabad enni. Tehát ne este 8-tól számolj, hanem a vérvétel időpontjától visszafelé.
2016. nov. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem is 36ikon van a következő és igen ehgyomorral kell menni.

Üdv

34hkm

2016. nov. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nekem az van a kiskönyvbe írva hogy labor III. a 32. hete és az ultrahang is a 32. heti. Az se tudom hogy vizeletet vinni kell-e?
2016. nov. 2. 20:20
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

Ha rajta van a beutalódon hogy T. vizelet, akkor igen, bár ez bajos, ha nem adtak hozzá csövet. Legalábbis nálunk az SZTK-ban csak úgy tudok leadni mintát, ha a beutalót orvos (én esetemben a házi) ad csövet is...


Én a trimeszterenkénti kötelező vérvételre sosem mentem éhgyomorra, pedig a negyedik gyerekemet várom már. Miért is kéne?

2016. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Mert éhgyomri cukrot is néznek?
2016. nov. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt 32.heti vérvételem sőt nekem a dokim most küldött az utolsóra 38.hkm
2016. nov. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom h hogy lehet de nekem az van a kis könyvben h Uh 30-32ik hét verkep 36-37ik hét és vizelet is van.

Mindegyikhez egyébként oda van írva h cukrot is néznek így nem tudom h akinek nem ehomi ver képet nézték h hogy lett jó de gratulálok hozza! Én terhességi cukros lettem Pedig mindentbetartottam🙂

Üdv 34hkm

2016. nov. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem is diabéteszem van, ezért nem is megyek éhgyomorra, csak ha a cukrot akarják nézni.


Egyébként meg ezért van a cukorterhelés. Ha valakinek baja van vele, akkor ott kiderül.

Egy darab éhhomi értékből nem fognak diabéteszre következtetni, hacsak nincs 6 fölött.

VIszont mivel itt a 32. hétről van szó, a cukorterhelésen már túl van a kismama, tehát ha GDM-es, akkor az már kiderült, semmi haszna egy darab éhhomi értéket nézni.


Én akkor is rosszul lettem reggeli nélkül terhesen, amikor nem volt diabéteszem, de ha valakit ez megnyugtat, akkor koplaljon nyugodtan.


Mint írtam 4 terhességem volt, és soha senki nem mondta, hogy a sima labor vérvételre (amiből minden trimeszterben egy van hivatalosan) éhgyomorra kéne menni, és abban a két terhességben, amelyikben diabéteszem volt/van, ki is derült könnyedén.

2016. nov. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyébként épp a 32. heti vérvételen 4,7 lett az értékem, ami az "éhhomi sorban" volt, úgy, hogy előtte megreggeliztem, elvittem a gyereket az óvodába és utána mentem a laborra. Szóval jó a diétám és ennyi. :)
2016. nov. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!