Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 40+ hetes kismamik, hogy...

40+ hetes kismamik, hogy vagytok? Bírjátok még? Nem pánikoltok a befekvéstől, indítástól? Meddig meritek húzni az időt?

Figyelt kérdés
Nekem orvosom vasárnap dönti el hogy befektet, vagy indítaná, de annyira nem akarom az indítást, hogy azon gondolkodom kikönyörgök még egy kis időt... Persze befeküdni végképp nem akarok... Már a bábakoktélon is gondolkodtam...Csak nem akarok a babónak sem ártani...

2016. nov. 11. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:

ugyan még csak 39+-os vagyok,de engem rögtön befektet,ha lejár a terminus(előzmények miatt),szóval reménykedek,mást nem nagyon tudok...Most pár napja viszonylag jobban bírom,beletörődtem,h akkor jön,mikor elérkezettnek érzi az időt!

Kitartást nekünk,és bízzunk benne,hogy a természet megoldja a dolgot:D

2016. nov. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne pánikolj. Ezt olvasom ki az írásodból. Félsz az ismeretlentől.

Miért gond az ha indítják? Jobb hogy ha inkább kint van mikor már eljött az ideje, mint hogy valami szövődmény legyen ha nem vesznek valamit időben észre.

Vegyél tényleg erőt magadon és ne aggódj ennyire. Bízd rá az orvosra. Mikor túl leszel az egészen és otthon leszel már a babáddal visszagondolva látni fogod, hogy kár volt ezeken a dolgokon stresszelned magad.

2016. nov. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az indítástól én is félek, több ismerősöm járt így és nincsen jó tapasztalatuk vele.

De reménykedjünk, hogy kibújik előtte! Ne aggódj.

Bábakoktélt csak orvosi felügyelet mellett ajánlom, esetleg beszéld meg a dokival.

2016. nov. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem az ismeretlentől félek, indították az előzőt is..

Ez a bábakoktél olyan fura dolog... Igazából aki kipróbálta nem számol be komplikációkról, max nem hatott..

Az én orvosom kicsit gyógyszerdiller típus, tőle ilyet nem kérdezek, szülésznő javasolta azt mondta nem árthat, védőnő szerint Belekakilhat tőle babóca a vízbe...

Folyamatosak a jóslók, többször is beálltak 10 percre mondjuk nem voltak erősek, de semmit nem tágultam eddig...

A placenta jó állapotban van víz is van, de uh szerint már elsején töltöttük a 40.-et.

Ja és mindenki hivogat, amikor jön egy front, hogy na majd most, de ez a gyerek tojik a frontra.... :)

2016. nov. 11. 16:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne gorcsolj rajta.. Jön ha jönni ajar, mar ne igyal ilyen koktélt.. Ha meg nem, majd segítenek. En 41+4 ig húztam, nem volt orvosom szerencsére. Jol erezte magat bent, naponta jartam magzatviz vizsgalatra, nst stb. Aztán meguntak a várakozást:)) de császár lett mert kifordult a végén harantfekvesbe:)
2016. nov. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bernadette20 ***** válasza:
Nekünk ha hétfőig nem lesz semmi akkor vizsgálatra kell mennem . Doki azt mondta , hogy ha közeledik a 41 és semmi akkor inditsák , de hétfőn el válik . De reménykedem hogy addig beiindul magátoln. Folyamatosan takaritok xD .
2016. nov. 12. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a bábakoktéltól! Nekem elsőt indították más miatt, 8 óra után császár és bizony előtte a burokrepesztésnél látták, hogy belekakilt a vízbe az erőlködéstől (39. héten.) Most 40+5-ön született a tesó, bábakoktélt ittam orvos és szülésznő tanácsára, 1 órát utaztunk a kórházba! Nem tudom, hogy a kiktéltól indult e be vagy sem (10 óra múlva jelentkeztek a fájások.) Gyors szülésem volt természetes úton, semmi baja a babónak. De ezzel nem rábeszélni akarlak, ez csak az én tapasztalatom.
2016. nov. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem az elsö 42 hét +1nap, második 42 hét +2nap. Mindkettöt inditották. Egészségesek.
2016. nov. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a negyediket bábakoktéltól szültem meg, 4 nap túlhordással. Még két másik ismerősömnek is így indult be a szülése, de! Én csak túlhordás esetén ajánlom! Sőt, ha még egyszer terhes lennék, akkor is csak úgy innék, ha azzal fenyegetnének, hogy beindítják a szülést! Annyit kell tudni a koktélról, hogy másképp indul meg tőle, legalábbis nálam. Nem olyan egyértelmú és rendszeres fájásokat produkál, hanem össze-vissza-eleinte legalábbis. Emiatt én tököltem egy órát, hogy jajj induljunk, de most meg leállt, ez most erősebb lett, de a következő kimaradt, most meg volt de gyenge fájás, stb.... ilyenre számíts!
2017. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!